PUCHAR POLSKI: DO ZDOBYCIA TROFEUM, DO PRZERWANIA PIĘKNA SERIA RYWALA

Środa, 10 maja 2017 roku. Czy ta data przejdzie w sposób szczególny do historii Piasta Żmigród? Podopieczni trenera Grzegorza Podstawka stoją przed wielką szansą, aby tak właśnie sie stało. Przed cąłą załogą 90 minut gry, które zadecyduje o tym, czy tak się stanie. Foto-Higiena Gać kontra Piast Żmigród, taki właśnie mecz czeka na sympatyków piłkarskich w finale Pucharu Polski Okręgu Wrocławskiego. Nie jest tajemnicą, że do Gaci, gdzie zostanie rozegrany ten wyjątkowy pojedynek wybiera się spora grupa sympatyków żmigrodzkiej drużyny. Będą więc emocje sportowe , które miejmy nadzieję, że zakończą się tryumfem Piasta Żmigród. Zadanie jednak nie będzie łatwe, gdyż żmigrodzianie będą walczyć z aktualnym liderem Slatex IV ligi dolnośląskiej (grupa wschodnia). Naszpikowana doświadczonymi i znanymi piłkarzami Foto-Higiena pewnie zmierza po tryumf w rozgrywkach ligowych, gdyż na 7 meczów przed końcem sezonu ma aż 17 punktów przewagi nad drugą w tabeli Polonią-Stalą Świdnica. W takiej sytuacji trener gacian Marcin Dymkowski wraz z całym zespołem będą chcieli zrobić wszystko, aby wywalczyć do kolekcji Puchar Polski. Co ciekawe jutrzejszy rywal Piasta w bieżącym sezonie nie zaznał jeszcze smaku porażki, a ostatni raz schodził z placu gry pokonany 29 maja 2016 roku (Ślęza Wrocław – Foto-Higiena 4-0), występując jeszcze w III lidze. Reasumując gacianie nie przegrali w sumie (liga i puchar) od 29 spotkań! Takie statystyki sprawiają, że III-ligowy Piast Żmigród musi być skoncentrowany od pierwszej do ostatniej minuty gry, aby zrealizować swój cel, którym jest wywalczenie tego trofeum po raz drugi w historii klubu. Bo przecież stare piłkarskie porzekadło głosi, że “puchary rządzą się swoimi prawami”. Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 18.00.