PUCHAR POLSKI ZOSTAŁ W GACI

W rozegranym wczoraj (środa, 10 maja) meczu finałowym Pucharu Polski Okręgu Wrocławskiego Piast Żmigród przegrał z Foto-Higieną Gać 0-2. Gospodarze objęli prowadzenie w 30 minucie gry, kiedy to Michał Wróbel przelobował technicznie bramkarza Piasta Dariusza Szczerbala. Rezultat spotkania ustalił w Paweł Synowiec w 57 minucie meczu, wykorzystując błąd żmigrodzkiej defensywy. Tym samym Foto-Higiena zdobyła Puchar Polski Okręgu Wrocławskiego i awansowała do półfinału na szczeblu wojewódzkim,, gdzie ponadto zagrają Olimpia Kowary (Saltex IV liga dolnośląska wschodnia) , Zagłębie II Lubin (Saltex IV liga dolnośląska zachodnia) oraz Victoria Tuszyn (wałbrzyska Klasa Okręgowa).

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ – PIAST ŻMIGRÓD 2:0 (1:0)
BRAMKI:
Michał Wróbel 30, Paweł Synowiec 57
Foto-Higiena: Gąsiorowski – Krzyśków, Pożarycki, Sudoł, Stawowy (50 Orzechowski) – Kątny, Dorobek (75 Kalinowski) – Strójwąs (65 Kucyniak), Wejerowski (85 Wargin), Synowiec (90 Grochowski) – Wróbel
Piast: Szczerbal – Majbroda (68 Olikiewicz), Kendzia, Niewieściuk, Badel (61 Mróz) – Sołtyński, Celuch, Jajko (76 Stachowiak), Abdullah (57 Moryson) – Mazurek, Kępczyński (41 Bobkiewicz) Żółta kartka: Michał Sudoł (w 75 min.), Patryk Bobkiewicz (75), Damian Celuch (81)  oraz Filip Kendzia (86) i Szymon Sołtyński (90+)
Sędziowali: Damian Sylwestrzak z Wrocławia – jako główny, oraz asystenci – Michał Hnatkiewicz i Paweł Kucharczyk (DZPN Wrocław).