PUCHAR POZA ZASIĘGIEM

W Finale Pucharu Polski strefy wrocławskiej Piast Żmigród uległ Ślęzie Wrocław 0:3. Nie zabrakło kontrowersji, lecz trzeba przyznać, że drużyna z Wrocławia wygrała zasłużenie.

Wynik spotkania otworzył w 38. minucie meczu Piotr Stępień. Bramka zdobyta po ogromnych kontrowersjach, ponieważ sędzia liniowy podniósł chorągiewkę słusznie uznając, że Kornel Traczyk znajdujący się na pozycji spalonej brał udział w akcji. Decyzję sędziego liniowego zmienił jednak arbiter główny uznając ostatecznie bramkę.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się i nadal na boisku przeważali goście. W 56. minucie spotkania oko w oko z Józefem Burtą stanął Mateusz Stempin, minął naszego bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. W ostatniej minucie meczu wygraną Ślęzy przypieczętował wprowadzony na boisko w drugiej połowie Matheus Vinícius. W analogicznej sytuacji Brazylijczyk skierował piłkę do pustej bramki i wrocławianie mogli cieszyć się z pucharu.

Piast Żmigród – Ślęza Wrocław 0:3 (0:1)

Bramki: Piotr Stępień 38′, Mateusz Stempin 56′, Vinícius Matheus 90+3′.

Żółte kartki: Marek Miziniak, Dominik Kuboń – Mateusz Stempin, Robert Pisarczuk, Jakub Bohdanowicz

Piast: Józef Burta – Jakub Trojanowski (64′ Mateusz Ogrodowski), Patryk Szymański, Marek Miziniak (67′ Daniel Łuczak), Szymon Sołtyński, Cezary Kępczyński (90′ Kamil Banaczek), Oskar Trzepacz, Błażej Chouwer, Oskar Majbroda, Daniel Stanclik (46′ Dominik Kuboń), Tobiasz Jarczak.

Ślęza: Piotr Zabielski – Mateusz Stempin, Robert Pisarczuk, Kornel Traczyk (74′ Javier Palacios), Tomasz Dyr, Guilherme Cordeiro, Piotr Stępień (80′ Vinícius Matheus), Adam Samiec, Hubert Muszyński, Maciej Tomaszewski (56′ Jakub Bohdanowicz), Mateusz Kluzek (74′ Mikołaj Wawrzyniak).

Sędziował: Radosław Kasprzyk (Wrocław).