PUNKTY POTRZEBNE JAK TLEN: ZAPOWIEDŹ MECZU Z POLONIĄ BYTOM

Już jutro (sobota, 11 czerwca) czeka nas ostatnie wyjazdowe spotkanie w tym sezonie. Przed żmigrodzianami trudne zadanie. Rywalem podopiecznych Mateusza Żytko będzie Polonia Bytom.

Po dotkliwej porażce sprzed tygodnia, w Żmigrodzie czuć chęć zrehabilitowania się w oczach kibiców i udowodnienia swojej wartości na boisku. Czym jest sportowa złość mogliśmy się przekonać nawet na szczeblu reprezentacyjnym, gdzie rozjuszeni wysoką przegraną Belgowie zdemolowali biało-czerwonych w Brukseli. W piłce wszystko jest możliwe, a w uszach naszych zawodników nadal dźwięczą słowa kibiców Piasta, które wykrzyczeli do nas z trybun po ostatnim spotkaniu: “Póki walczysz, jesteś zwycięzcą”. My tę walkę obiecujemy, bo i stawka jest wysoka. Najbliższe 2 mecze odpowiedzą na pytanie, czy po 9 latach nieprzerwanych występów na poziomie III ligi, będzie nam dane nadal reprezentować nasze miasto na szczeblu makroregionalnym.

Nasz jutrzejszy rywal zajmuje w ligowej tabeli 3. pozycję z dorobkiem 62 punktów i bilansem bramkowym 61:33. Zdobycz bramkową zawodnicy trenera Kamila Rakoczego znacznie poprawili przed tygodniem, ustanawiając najwyższy wynik w jakimkolwiek meczu tego sezonu III ligi. Bytomianie pokonali u siebie Foto-Higienę Gać aż 9:0 i starli z siebie złe wrażenie, jakie pozostawiła w poprzedniej kolejce porażka 4:2 ze Ślęzą Wrocław, która kosztem Polonii wskoczyła na 2. pozycję.

Najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem dwukrotnego Mistrza Polski jest 29-letni Dawid Krzemień z 10 bramkami w tym sezonie. Na drugiej pozycji pod względem zdobyczy bramkowej plasuje się 27-letni Dawid Wolny z 8 trafieniami, a podium zamyka 32-letni Patryk Stefański, który 6 razy trafiał w obecnych rozgrywkach do siatki rywali. Zimą do Bytomia trafił nasz utalentowany zawodnik, Jakub Trojanowski. W ostatnich meczach Polonii próżno jednak szukać go w kadrze meczowej.

Ostatnie spotkanie Piasta z Polonią miało miejsce 6 listopada ubiegłego roku w Żmigrodzie. Bytomianie wyrwali wtedy w 90. minucie meczu zwycięstwo za sprawą wspomnianego już Dawida Krzemienia, który ustalił swoją bramką wynik meczu na 1:0 dla Polonii. Jutrzejszy mecz będzie zatem dobrą okazją na rewanż.

Do sobotniej rywalizacji oba zespoły przystąpią bez osłabień spowodowanych pauzą za żółte kartki. Polonia walczy o pozycję wicelidera na koniec sezonu, Piast natomiast o utrzymanie. Zapowiada się zatem niezwykle ciekawy mecz. Sercem jesteśmy z naszymi i głęboko wierzymy, że przywiozą oni ze Śląska do Grodu Smoka komplet punktów. Do boju Piaście!

Polonia Bytom – Piast Żmigród

Sobota, 11 czerwca / godz. 18:00 / Stadion Bytom-Szombierki