PZPN: ZMIANY W LICENCJACH TRENERSKICH

Na posiedzeniu zarządu PZPN przyjęto nową uchwałę dotyczącą licencjonowania trenerów. W uchwale przyjęto m.in. zmianę okresu, przez który asystent może prowadzić drużynę w zastępstwie za pierwszego szkoleniowca. Wcześniej asystent posiadający licencję o stopień niższą niż wymagana w danej lidze mógł pracować jako pierwszy szkoleniowiec przez dziesięć dni. Teraz limit ten będzie wynosić trzy mecze.
Wśród zmian, które znalazły się w uchwale, jest także zniesienie opłat za wydawanie i przedłużenie licencji UEFA PRO, UEFA Elite Youth A, UEFA A, UEFA Goalkeeper A oraz UEFA Futsal B.
Dążymy do tego, by było jak najwięcej trenerów z najwyższymi kwalifikacjami, stąd taka decyzja – powiedział Dariusz Pasieka zajmujący się zespołem Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN.
Uproszczone zostały także procedury w przypadku awansu do wyższej klasy rozgrywkowej drużyny prowadzonej przez trenera, który nie ma uprawnień do prowadzenia zespołu na danym szczeblu. Wcześniej szkoleniowiec musiał występować o licencję warunkową, a teraz za zgodą PZPN lub swojego okręgowego związku będzie mógł prowadzić zespół na podstawie posiadanej dotychczas licencji.

źródło: PZPN