RAPORT PO DERBACH

Nie udało się sprawić niespodzianki w Sułowie. W meczu 28. kolejki IV ligi dolnośląskiej ulegliśmy Baryczy 0:2, dzięki czemu sułowianie zbliżyli się na dystans 3 punktów do pierwszego miejsca w tabeli, a my pozostajemy na piątej lokacie.

Od początku meczu realizowaliśmy zadania taktyczne wyznaczone na to spotkanie i przede wszystkim nie doprowadzaliśmy do groźnych sytuacji pod naszą bramką, lecz pod koniec pierwszej połowy w nasze szeregi wdarło się nieco dekoncentracji, co skutkowało m.in. strzałem gospodarzy w słupek bramki strzeżonej przez Jakuba Matlaka.

Niestety w drugiej części gry na własne życzenie pozwoliliśmy Baryczy otworzyć wynik spotkania. Ratującemu piłkę przed wyjściem poza boisko Shvetsowi piłkę zabrał Adrian Puchała, a ta dotarła do Dawida Bąka, którego faulował w naszym polu karnym Jakub Matlak. Jedenastkę na bramkę zamienił pewnym strzałem w okienko Jakub Smektała. 5 minut później było już 2:0. Miękka wrzutkę Puchały wykorzystał strzałem z bliskiej odległości Grzegorz Kotowicz. Do końca meczu nie obejrzeliśmy już żadnych trafień i tym samem do Żmigrodu wróciliśmy bez chociażby punktu.

Za tydzień czeka nas domowe starcie z BKS-em Bolesławiec. Już teraz zapraszamy na nasz stadion w sobotę 11 maja o godz. 17:00.

Barycz Sułów – Piast Żmigród 2:0 (0:0)

Bramki: 65′ Smektała (k.), 70′ Kotowicz

Żółte kartki: Stempin, Grzelczak – Ograbek

Skład Piasta: Matlak – Żytko, Ograbek, Maksymenko, Majbroda, Chouwer, Shvets (82′ Pancerz), Kotyla (61′ Sołtyński), Repski (72′ Łukaszewski), Gołębiowski, Yefimenko (61′ Pytlik)

Rezerwowi: Koczorowski, Filiński, Łukaszewski, Oberc, Pancerz, Pasichnyk, Pytlik, Sołtyński