RAPORT PO MECZU Z GÓRNIKIEM

To był dobry występ naszych zawodników. Piast Żmigród od pierwszej minuty kontrolował mecz z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych i zwyciężył 4:1. Bramki dla Piasta zdobyli Dmytro Yefimenko, Władysław Shvets, Błażej Chouwer i Adrian Pytlik.

Strzelanie na bramkę gości rozpoczął w 14. minucie meczu nie kto inny, jak Dmytro Yefimenko, który po przeszywającej pole karne centrze Wołodymyra Pasichnyka zaliczył trafienie w drugim spotkaniu z rzędu, a czwartym, jeśli wzięlibyśmy pod uwagę również mecze naszych rezerw. W 20. minucie było już 2:0 dla Piasta. Tym razem piłkę dogrywał Jakub Pancerz, a do piłki odbitej przez defensorów Górnika dopadł Władysław Shvets, który z zimną krwią wykorzystał okazję. 8 minut później do bramki trafił Błażej Chouwer. Jego trafienie w sytuacji sam na sam z Fonfarą było zwieńczeniem ładnej akcji żmigrodzian, w której zagraniem piętą asystował mu wspomniany już Yefimenko. Do szatni schodziliśmy więc z 3 bramkami przewagi.

Druga połowa upłynęła pod znakiem dalszej przewagi naszego zespołu. W 55. minucie meczu kolejny strzelec bramki zaliczył asystę. Tym razem był to Władysław Shvets, który z rzutu różnego dośrodkował wprost na głowę Adriana Pytlika. Goście 6 minut pózniej zdołali odgryźć się, zdobywając honorowe trafienie za sprawą Sebastiana Francusa, po nieco niefrasobliwej postawie naszej obrony w polu karnym. Piast w końcowej fazie spotkania szukał kolejnych szans na podwyższenie wyniku, lecz ten nie uległ już zmianie.

Na uwagę zasługuje z pewnością debiut w I zespole Piasta naszego wychowanka, 15-letniego Tomasza Filińskiego. Mamy nadzieję, że w kolejnych meczach młody reprezentant naszej akademii będzie łapał coraz więcej minut.

Piast Żmigród – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 4:1 (3:0)

Bramki: 14′ Yefimenko, 20′ Shvets, 28′ Chouwer, 55′ Pytlik – 61′ Francus

Żółte kartki: Pancerz, Pytlik, Repski – Francus, Jabłonowski

Skład Piasta: Matlak – Żytko, Majbroda (79′ Ograbek), Maksymenko, Sołtyński, Shvets, Chouwer, Pancerz (62′ Kotyla), Pasichnyk (79′ Oberc), Yefimenko (70′ Filiński), Pytlik (55′ Repski)

Rezerwowi: Koczorowski, Repski, Filiński, Oberc, Kotyla, Ograbek