RAPORT PO MECZU Z ISKRĄ KSIĘGINICE

Kolejne zwycięstwo zaliczył I zespół Piasta. Piłkarze Marcina Foltyna pokonali 5:2 Iskrę Księginice i w ligowej tabeli przekroczyli granicę 50 punktów.

Wynik już w 5. minucie spotkania otworzył Błażej Chouwer, który pokonał bramkarza gospodarzy pewnym strzałem z rzutu karnego, podyktowanym po zagraniu ręką. Gospodarze ruszyli jednak do ataku. Najpierw w 18. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzałem głową wyrównał Tomisław Żmuda, a 20 minut później urodziwym strzałem z dystansu popisał się Wojciech Konefał, przez co na przerwę schodziliśmy przy wyniku 2:1 dla Iskry.

Na szczęście druga połowa toczyła się już wyłącznie pod dyktando naszej drużyny. Kwadrans po zmianie stron wyrównanie dał Patryk Łukaszewski po dośrodkowaniu Błażeja Chouwera. Nie minęła minuta, a my w ekspresowym tempie wyszliśmy na prowadzenie za sprawą Marcina Gołębiowskiego, który wykorzystał z zimną krwią błąd defensywy Iskry. W 79. minucie popularny “Gołąb” zaliczył dublet, dobijając z bliskiej odległości uderzenie Łukaszewskiego. “Kropkę nad i” postawił w doliczonym czasie gry Piotr Kotyla, po koronkowej akcji, w którą zamieszani byli wspomniani już Chouwer oraz Łukaszewski.

Przed nami domowe spotkanie z KS-em Łomnica, które odbędzie się już w tę środę (1 maja) o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy na nasz stadion, aby otworzyć majówkę razem z Piastem Żmigród!

Iskra Księginice – Piast Żmigród 2:5 (2:1)

Bramki: 18′ Żmuda, 38′ Konefał – 5′ Chouwer, 61′ Łukaszewski, 62′, 79′ Gołębiowski, 90’+2 Kotyla

Żółte kartki: Konefał, Sygieniewicz – Yefimenko, Łukaszewski, Repski

Skład Piasta: Matlak – Żytko, Maksymenko, Majbroda, Chouwer, Sołtyński (76′ Repski), Pasichnyk (27′ Ograbek), Shvets (80′ Oberc), Pancerz (46′ Łukaszewski), Yefimenko (46′ Kotyla), Gołębiowski (86′ Filiński)

Rezerwowi: Koczorowski, Filiński, Kotyla, Łukaszewski, Oberc, Ograbek, Repski