RAPORT PO MECZU Z KS-EM ŁOMNICA

Zadanie wykonane – tak mogą powiedzieć zawodnicy Piasta po środowym meczu z KS-em Łomnica. Żmigrodzianie zwyciężyli 7:0 i zaliczyli czwarte zwycięstwo z rzędu.

Pierwszą bramkę dla Piasta zdobył w 11. minucie spotkania Dmytro Yefimenko po centrze Szymona Sołtyńskiego i zamieszaniu w polu karnym. Kwadrans później Ukrainiec miał już na swoim koncie dublet, przy którym asystę zaliczył Piotr Kotyla. Przed przerwą zdobyliśmy jeszcze jedną bramkę. Błażej Chouwer sam wykończył rozpoczętą przez siebie akcję, a asystował mu Szymon Sołtyński.

Po przerwie kontynuowaliśmy dobrą grę. W 57. minucie kolejne trafienie pomogli nam zdobyć goście, którzy po centrze Jakuba Pancerza sami trafili to swojej bramki. Gol na 5:0 to robota Kacpra Oberca, który po podaniu Władysława Shvetsa był górą w starciu sam na sam z bramkarzem gości. W 87. minucie spotkania po zamieszaniu w polu karnym kolejne trafienie zdobył Jakub Pancerz, natomiast wynik spotkania ustalił 2 minuty później Szymon Sołtyński, wykorzystując podanie Władysława Shvetsa, po wcześniejszym rajdzie lewą stroną boiska. Na pochwałę zasługuje także nasz bramkarz, Filip Koczorowski, który dwukrotnie uratował nas w groźnych sytuacjach przed stratą bramki i niewątpliwie pomógł zachować czyste konto.

Teraz przed nami arcyciekawe dla kibiców spotkanie z Baryczą Sułów. Początek meczu w sobotę 4 maja o godz. 18:00 na stadionie w Sułowie

Piast Żmigród – KS Łomnica 7:0 (3:0)

Bramki: 11′, 25′ Yefimenko, 39′ Chouwer, 57′ bramka sam., 80′ Oberc, 87′ Pancerz, 89′ Sołtyński

Żółte kartki: Sołtyński

Skład Piasta: Koczorowski – Żytko, Ograbek (61′ Filiński), Maksymenko, Chouwer (46′ Majbroda), Łukaszewski (46′ Oberc), Pasichnyk, Sołtyński, Kotyla (53′ Pancerz), Yefimenko (46′ Pytlik), Gołębiowski (65′ Shvets)

Rezerwowi: Matlak, Filiński, Majbroda, Oberc, Pancerz, Pytlik, Shvets