RAPORT PO MECZU Z ŁUŻYCAMI

Remisem 1:1 zakończyło się zaległe spotkanie 17. kolejki IV ligi dolnośląskiej pomiędzy Łużycami Lubań a Piastem Żmigród. Wynik otworzył Marcin Gołębiowski, a bramkę wyrównującą dla gospodarzy zdobył Kamil Kurianowicz.

W mecz lepiej weszli żmigrodzianie i to oni częściej utrzymywali się przy piłce szukając okazji na otwarcie wyniku. Ta nadarzyła się w 38. minucie spotkania, kiedy to do rzutu wolnego podszedł Marcin Gołębiowski. Nasz napastnik sprytnym strzałem nad murem pokonał bramkarza Łużyc i na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie gospodarze poczynali sobie coraz śmielej, a nasz zespół przeszedł głownie do gry defensywnej, nastawionej na utrzymanie wyniku. Ta sztuka niestety nie udała się. W 81. minucie w polu karnym Piasta faulowany był Michał Zachaczewski, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Kamil Kurianowicz i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Jakuba Matlaka. Mecz kończyliśmy w 10, ponieważ w doliczonym czasie gry swoją drugą zółtą kartkę otrzymał Mateusz Olikiewicz.

Teraz przed nami wyjazd do Głogowa na mecz z rezerwami Chrobrego, który odbędzie się w niedzielę 17 marca o godz. 12:00.

Łużyce Lubań – Piast Żmigród 1:1 (0:1)

Bramki: 38′ Gołębiowski – 81′ Kurianowicz (k.)

Żółte kartki: Wrzesiński – Chouwer, Maksymenko, Ograbek, Shvets, Olikiewicz x2

Skład Piasta: Matlak – Majbroda, Żytko, Ograbek, Maksymenko, Repski (73′ Oberc), Sołtyński, Kotyla (87′ Pancerz), Shvets (73′ Olikiewicz), Chouwer, Gołębiowski

Rezerwowi: Koczorowski, Filiński, Krawczyszyn, Oberc, Osikiewicz, Pancerz, Wojtkowiak