RAPORT PO MECZU Z POLONIĄ

Nie było przedłużenia serii meczów bez porażki. Był za to spory niedosyt, bo wygrana była w zasięgu ręki. Piast Żmigród uległ Polonii Środa Śląska 1:2. Bramkę dla żmigrodzian zdobył Patryk Łukaszewski.

W sobotnim spotkaniu karty rozdawał głównie… wiatr. Piłka nieraz dosłownie stawała w powietrzu i uprzykrzała grę obu drużynom. Być może z tego powodu na przerwę schodziliśmy z bezbramkowym remisem, ponieważ w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, doskonałej sytuacji na otwarcie wyniku nie wykorzystał Adam Andrusiak, którego próba przelobowania Jakuba Matlaka nie udała się właśnie przez to, ze piłka lecąca w stronę bramki, przez podmuch wiatru przeleciała obok słupka.

Podobnie jak w pierwszej połowie, więcej posiadania piłki mieli zawodnicy Marcina Foltyna. 5 minut po zmianie stron świetną sytuację na zdobycie bramki miał Patryk Łukaszewski, który przed pierwszym gwizdkiem odebrał pamiątkową koszulkę z rąk Prezesa Rafała Zagórskiego, ponieważ mecz z Polonią był jego setnym spotkaniem ligowym w barwach Piasta. To co nie udało się chwile wcześniej, udało się jednak w 54. minucie. Po wrzutce Błażeja Chouwera z prawej flanki, Łukaszewski skierował piłkę do bramki głową, dając nam tym samym prowadzenie. Szczęście, jak się okazało, nie trwało długo. Już 5 minut później wyrównał po strzale z 6. metra Dawid Kuźmiński. Na domiar złego, poloniści dopięli swego w 87. minucie spotkania. Wtedy właśnie do rzutu wolnego podszedł wspomniany już Kuźmiński i mierzonym strzałem nad murem pokonał Matlaka.

Niestety porażkę z Polonią można zaliczyć do grona tych “na własne życzenie”. Nie pozostaje nam zatem nic innego jak unieść głowy do góry i przepracować kolejny tydzień tak, aby w następną sobotę przywieźć 3 punkty ze Świdnicy.

Piast Żmigród – Polonia Środa Śląska 1:2 (0:0)

Bramki: 54′ Łukaszewski – 59′, 87′ Kuźmiński

Żółte kartki: Majbroda, Sołtyński, Oberc – Rybka

Skład Piasta: Matlak – Majbroda, Ograbek, Maksymenko, Chouwer, Repski, Łukaszewski (79′ Oberc), Shvets (68′ Żytko), Kotyla (58′ Gołębiowski), Sołtyński (79′ Olikiewicz), Pytlik

Rezerwowi: Koczorowski, Filiński, Olikiewicz, Pancerz, Żytko, Oberc, Gołębiowski