RAPORT Z DZIERŻONIOWA

Piast Żmigród pokonał Lechię Dzierżoniów 2:1 w wyjazdowym spotkaniu 15. kolejki IV ligi dolnośląskiej. Bramki dla żmigrodzian strzelali Marcin Gołębiowski i Adrian Pytlik.

Pierwsza bramka na pachnącym nowością stadionie w Dzierżoniowie padła w 12. minucie meczu. Marcin Gołębiowski otrzymał podanie od Mateusza Żytko i posłał istny pocisk w stronę bramki Adriana Szadego. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki, dzięki czemu popularny Gołąb mógł cieszyć się z długo wyczekiwanej pierwszej bramki w tym sezonie, zdobytej na dodatek w swoje imieniny. Jednobramkowego prowadzenia niestety nie udało się dowieźć do końca pierwszej części gry. W 44. minucie gry Filip Koczorowski, który zastąpił w bramce Piotra Zabielskiego faulował zawodnika gości prokurując tym samym rzut karny. Do piłki podszedł Michał Ciarkowski i pewnym strzałem dał gospodarzom wyrównanie.

Po zmianie stron decydujące słowo należało jednak do zawodników Marcina Foltyna. W 57. minucie meczu piłkę dośrodkował w pole karne Lechii z prawej flanki Adrian Repski. Kiedy wydawało się, że znajdujący się pod bramką Adrian Pytlik nie dosięgnie wysoko zawieszonej futbolówki, ten w ekwilibrystyczny sposób zdołał pokonać bramkarza dzierżoniowian i dać nam upragnione zwycięstwo.

Przed nami ostatnie domowe spotkanie w tym roku. w sobotę 18 listopada o godz. 13:00 zagramy u siebie z Piastem Nowa Ruda. Do zobaczenia na stadionie!

Lechia Dzierżoniów – Piast Żmigród 1:2 (1:1)

Bramki: 45′ Ciarkowski (k.) – 12′ Gołębiowski, 57′ Pytlik

Żółte kartki: Ciarkowski, Orłowski – Gołębiowski

Skład Piasta: Koczorowski – Chouwer, Żytko, Ograbek, Maksymenko, Repski, Jarczak, Sołtyński, Majbroda, Pytlik, Gołębiowski

Rezerwowi: Zabielski, Abramowicz, Łukaszewski, Oberc, Pancerz, Wo. Pasichnyk, Shvets

Skrót meczu:

https://www.youtube.com/watch?v=nXD0gPcvHWg