RAPORT Z MECZU Z FOTO-HIGIENĄ GAĆ

Piast Żmigród pokonał Foto-Higienę Gać 3:2 w wyjazdowym spotkaniu 31. kolejki III ligi gr. 3. Bramki dla Piasta w tym spotkaniu strzelali Tomasz Wojciechowski i dwukrotnie Tobiasz Jarczak.

Spotkanie w Gaci zaczęło się fatalnie dla żmigrodzian. Już w 10. minucie meczu gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Jerzego Łady. Odpowiedzią zawodników z Grodu Smoka była bramka zdobyta przez Tomasza Wojciechowskiego, który w 34. minucie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. 6 minut później było już 2:1 dla Piasta. Daleki wrzut z autu Oskara Majbrody, wykorzystał celnym strzałem głową były zawodnik Foto-Higieny, Tobiasz Jarczak. Na przerwę schodziliśmy więc w stosunkowo dobrych humorach.

Pogorszyło je wyrównujące trafienie Łukasza Orzechowskiego z 70. minuty. Od tej pory czas ulatywał coraz szybciej, a świadomość tego jak ważny jest to mecz nakazywała walkę do samego końca i tak też zrobili nasi zawodnicy. W 2. minucie doliczonego czasu gry po zamieszaniu w polu karnym piłka upadła wprost pod nogi Tobiasza Jarczaka, który uderzeniem po ziemi skompletował dublet i dał naszej drużynie niezwykle ważne zwycięstwo.

Foto-Higiena Gać – Piast Żmigród 2:3 (1:2)

Bramki: 10′ Łada, 70′ Orzechowski – 34′ Wojciechowski, 40′, 90+2′ Jarczak

Żółte kartki: P. Wojciechowski, Orzechowski, Bujakiewicz, Pabiniak – Dyr, Kieca, Gołębiowski, Lisowski, Moryson, T. Wojciechowski

Skład Piasta: Korytkowski – Majbroda, Żytko, Jarczak, Dyr, Moryson (65′ Sołtyński), Kieca (46′ Szymański), Sztylka, Gołębiowski (78′ Wojciechowski), Lisowski (65′ Mosur), Wojciechowski (90+3′ Gajda)

Rezerwowi: Filipowiak, Szymański, Łukaszewski, Sołtyński, Głowieńkowski, Gajda, Mosur