RAPORT Z MECZU Z GÓRNIKIEM II

Piast Żmigród pokonał w meczu 22. kolejki III ligi rezerwy Górnika Zabrze. Bramki dla Piasta strzelali Daniel Łuczak (2) oraz Paweł Kohut.

Początek meczu był dla podopiecznych trenera Pietraszewskiego niełatwy. Górnik grał wysokim pressingiem i rzadko pozwalał gospodarzom na wyjście z własnej połowy, lecz ten stan zaczął zmieniać się po około 10 minutach. Piast coraz częściej dochodził do głosu pod bramką przeciwnika i wyprowadzał groźne kontry, a po jednej z nich piłka wpadła do siatki. W 19. minucie meczu trzeźwością umysłu popisał się Marcin Gołębiowski, który szybkim wyrzutem z autu po swoim rajdzie prawą stroną boiska, uruchomił Tobiasza Jarczaka, ten w polu karnym dostrzegł dobrze ustawionego Daniela Łuczaka, a popularny “Danny” wpakował piłkę do siatki precyzyjnym strzałem.

Niecałe 4 minuty później było już 2:0. W polu karnym gości faulowany był Oskar Majbroda, a jedenastkę na gola silnym uderzeniem w samo okienko bramki Górnika zamienił Łuczak.

Druga połowa spotkania była wyrównana i obie drużyny potrafiły stworzyć sobie dogodne sytuacje do strzelenia bramki. W 68. minucie meczu precyzyjne podanie z własnej połowy, po którym znalazł się w sytuacji sam na sam z Józefem Burtą, wykorzystał Michał Koc. Bramka kontaktowa dla zabrzan jeszcze bardziej ożywiła spotkanie, lecz piłka po akcjach obu zespołów nie chciała wpaść do siatki.

Kiedy wydawało się, że Piast dowiezie jednobramkową przewagę do końca, o swojej obecności na boisku przypomniał Paweł Kohut. W 90. minucie spotkania nasz pomocnik jako pierwszy znalazł się przy piłce wybitej z pola karnego i pięknym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi gości.

Piast dopisał pierwsze 3 punkty w tej rundzie, a le liczymy na to, że nie zwolni tempa. Już w sobotę czeka nas starcie na wyjeździe z ostatnią w tabeli Polonią Świdnica.

Piast Żmigród – Górnik II Zabrze 3:1 (2:0)

Bramki: 19′ 22′ Łuczak, 90′ Kohut – 68′ Koc

Żółte kartki: Łuczak, Jarczak, Kuboń – Szkudlarek

Skład Piasta: Burta – Chouwer, Szymański, Trojanowski, Majbroda, Jarczak, Banaczek (76′ Kępczyński), Łuczak (85′ Miziniak), Kohut, Gołębiowski (67′ Osiecki), Stanclik (85′ Kuboń)

Rezerwowi: Korytkowski, Miziniak, Kępczyński, Trzepacz, Osiecki, Ogrodowski, Kuboń

SKRÓT MECZU:

https://fb.watch/4qO2mdd_CF/

WYWIADY POMECZOWE:

https://www.youtube.com/watch?v=uWJ2BkkWsCk&t