RAPORT Z MECZU Z LECHIĄ

Pierwszy remis w tym sezonie stał się faktem. Piast Żmigród podzielił się punktami z Lechią Dzierżoniów w meczu 7. kolejki IV ligi dolnośląskiej (grupy wschodniej) i tym samym zrównał się punktami ze Słowianinem Wolibórz, który pokonał na wyjeździe Piasta Nowa Ruda.

Spotkanie rozgrywane w Pieszycach rozpoczęło się od mocnego uderzenia w wykonaniu Piasta. Już w 2. minucie meczu sprytem pod polem karnym przeciwnika wykazał się Mateusz Olikiewicz i wykorzystując niefrasobliwość obrońcy Lechii skierował piłkę do Marcina Gołębiowskiego, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam i zdobył 5. bramkę w tym sezonie. W 27. minucie dzierżoniowianie zagrozili poważniej bramce Piasta po raz pierwszy. Po strzale jednego z zawodników Lechii piłka odbiła się od poprzeczki, a przy dobitce wpadła do siatki, lecz sędzia główny odgwizdał w tej sytuacji spalonego.

Co nie udało się za pierwszym razem, udało się chwilę później. Po akcji gospodarzy prawą stroną boiska interweniował Piotr Zabielski, a do piłki odbitej przez niego dopadł Dawid Wasilewski i dał gospodarzom wyrównanie. Żmigrodzianie starali się odzyskać prowadzenie m.in. za sprawą strzału Oskara Majbrody, po którym piłka odbiła się od słupka, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W 56. minucie zawodnicy Marcina Foltyna popisali się koronkową akcją. Łukasz Sztylka podał do Szymona Sołtyńskiego, a ten kapitalnym podaniem z pierwszej piłki wyprowadził na sytuację bramkową Błażeja Chouwera, który strzałem pod poprzeczkę zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie. Gospodarze nie powiedzieli jednak ostatniego słowa i starali się swoimi atakami doprowadzić do wyrównania. W 79. minucie ta sztuka udała się Bartoszowi Rzepskiemu, który strzałem głową wykorzystał dobre dośrodkowanie z lewej flanki i zdobył bramkę na 2:2. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, tak więc obie drużyny musiały zadowolić się 1 punktem.

Już w tę sobotę czekają nas natomiast derby Doliny Baryczy, w których zmierzymy się u siebie z Baryczą Sułów. Początek spotkania o godz. 15:00 na Stadionie Miejskim w Żmigrodzie.

Lechia Dzierżoniów – Piast Żmigród 2:2 (1:1)

Bramki: 29’ Wasilewski, 79’ Rzepski – 2’ Gołębiowski, 68’ Chouwer

Żółte kartki: Chouwer, Juwa, Sztylka

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer (84’ Jarczak), Żytko, Juwa, Maksymenko, Majbroda, Sztylka, Sołtyński, Olikiewicz (64’ Łukaszewski), Dyr, Gołębiowski (46’ Mazurek)

Rezerwowi: Korytkowski, Łukaszewski, Mazurek, Matysiak, Jarczak, Łakomy, Kupczyk