Raport z meczu z Lechią

„Dopiero kiedy przystawia nam się nóż do gardła potrafimy pokazać, że umiemy dobrze grać, ale to niestety za mało” – tak podsumował spotkanie z Lechią na pomeczowej konferencji trener Marcin Foltyn. Niestety te słowa dobrze podsumowują ostatnie występy Piasta, który uległ Lechii Zielona Góra 1:3.

W sobotę w Żmigrodzie panowała idealna pogoda na granie w piłkę, zatem wszystko zapowiadało ciekawe widowisko. Już w 9. minucie spotkania wynik otworzyli goście. Najwyżej do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego wyskoczył Przemysław Mycan i główkując dał Lechii prowadzenie. Zielonogórzanie poszli za ciosem i w 16. minucie prowadzili już 2:0. Szybkim wrzutem z autu został uruchomiony Mateusz Kaczmarczyk, który dośrodkował piłkę w pole karne, a bardzo podobną bramkę do trafienia Mycana zdobył tym razem Mikyta Loboda.

W drugiej części gry dłużej przy piłce był Piast, który napierał na gości broniących skrupulatnie zaliczki z pierwszej połowy. Bramkę kontaktową udało się zdobyć w 79. minucie meczu. Po strzale z bliskiej odległości Kacpra Głowieńkowskiego piłka spadła pod nogi Daniela Stanclika, a ten wystawił ją Danielowi Łuczakowi, który huknął z bliskiej odległości. Kiedy wydawało się, ze Piast do końca będzie walczył o wyrównanie, padła bramka na 3:1 dla Lechii. Dośrodkowania Arona Athenstadta nie przeciął żaden z zawodników i piłka zmyliła naszego bramkarza wpadając do bramki bezpośrednio z rzutu wolnego.

W następnej kolejce udamy się do Gorzowa Wielkopolskiego na mecz z tamtejszą Wartą. Początek spotkania w sobotę 28 sierpnia o godz. 17:00

Piast Żmigród – Lechia Zielona Góra 1:3 (0:2)

Bramki: 79′ Łuczak – 9′ Mycan, 16′ Loboda, 86′ Athenstadt

Żółte kartki: Niewieściuk, Moryson – Ekwueme, Athenstadt, Babij x2, Fabisiak

Skład Piasta: Filipowiak – Majbroda, Niewieściuk (46′ Trojanowski), Szymański, Ogrodowski (46′ Chouwer), Sołtyński (58′ Gołębiowski), Kieca, Kępczyński (66′ Stanclik), Moryson, Łuczak, Głowieńkowski (74′ Jarczak)