Raport z meczu z LKS Goczałkowice-Zdrój

Piast Żmigród uległ LKS-owi Goczałkowice-Zdrój 0:4 w wyjazdowym spotkaniu 8. kolejki III ligi gr. 3. Tym samym zespół Łukasza Piszczka umocnił się na pozycji lidera rozgrywek.

Przebieg spotkania przez pełne 90 minut gry kontrolowali gospodarze i zasłużenie zgarnęli oni komplet punktów. Strzelanie już w 5. minucie rozpoczął Łukasz Hanzel, który fenomenalnym strzałem z woleja w samo okienko nie dał szans Mateuszowi Filipowiakowi. Kwadrans później strzelec pierwszej bramki popisał się z kolei świetną asystą otwierając dalekim podaniem drogę do bramki Piotrowi Ćwielongowi. Pierwszy strzał Ćwielonga zdołał obronić Filipowiak, natomiast wobec dobitki okazał się już bezradny.

W 73. minucie meczu po dośrodkowaniu Wróblewskiego piłkę do siatki z bliskiej odległości wpakował Filip Matuszczyk. Końcowy wynik ustalił natomiast w 84. minucie Damian Furczyk po podaniu Gemborysa. Zawodnik LKS-u przyjął piłkę w polu karnym Piasta, znalazł lukę do oddania strzału i posłał piłkę tuż przy lewym słupku bramki strzeżonej przez Filipowiaka.

Już w sobotę czeka nas domowy mecz z Pniówkiem Pawłowice. Serdecznie zapraszamy na niego wszystkich sympatyków naszego klubu.

Piast Żmigród – LKS Goczałkowice-Zdrój 0:4 (0:2)

Bramki: 5′ Hanzel, 21′ Ćwielong, 73. Matuszczyk, 84′ Furczyk

Żółte kartki: Dragon – Kępczyński

Skład Piasta: Filipowiak, Chouwer (75′ Sztylka), Szymański, Trojanowski, Majbroda, Moryson (67′ Niewieściuk), Kieca (90′ Żytko), Kępczyński (46′ Sołtyński), Jarczak, Stanclik, Głowieńkowski (90′ Krawczyszyn)

Rezerwowi: Korytkowski, Krawczyszyn, Sosna, Sołtyński, Niewieściuk, Sztylka, Żytko

Kulisy meczu: