Raport z meczu z Wartą

To był mecz, w którym Piast był najbliżej wygranej w tym sezonie. Niestety zabrakło determinacji w końcówce spotkania i mecz 5. kolejki III ligi zakończył się remisem 2:2.

Kiedy w 33. minucie meczu z boiska schodził kontuzjowany Daniel Łuczak, który w ostatnim czasie był jasnym punktem naszej drużyny, wydawało się, że nie zwiastuje to niczego dobrego, a okazało się wręcz przeciwnie. Zmiennik Łuczaka, Kacper Głowieńkowski jeszcze przed przerwą zdobył 2 bramki, dzięki którym do szatni żmigrodzianie schodzili z dobrym wynikiem.

Najpierw Głowieńkowski zaliczył istne wejście smoka strzelając bramkę już minutę po wejściu na boisko. Spory udział w bramkowej akcji miał Eryk Moryson, który przejął piłkę na prawej flance, wparował w pole karne i po swoim rajdzie idealnie wystawił piłkę Kacprowi, któremu nie pozostało nic innego niż wpakować piłkę do siatki. 6 minut później znów na listę strzelców wpisał się nowy nabytek Piasta i znów nie byłoby to możliwe bez Morysona faulowanego w polu karnym. Głowieńkowski podszedł do jedenastki i pewnym strzałem obok słupka pokonał Kamila Lecha.

Jak się okazało, dla wyniku spotkania kluczowi byli zmiennicy obu drużyn. Po przerwie na boisku pojawił się grający trener Warty, Paweł Posmyk i to on dał swojej drużynie remis. W 83. minucie meczu po dośrodkowaniu z prawej strony Posmyk uderzył głową w stronę bramki strzeżonej przez Mateusz Filipowiaka. Bramkarz Piasta obronił ten strzał, lecz przy dobitce był bezradny i Warta tym samym zdobyła bramkę kontaktową. W 2. minucie doliczonego czasu gry piłkę centrowaną w pole karne głową odbił Posmyk,  a ta wybijana przez Jakuba Trojanowskiego zawisła w powietrzu. Napastnik gospodarzy z impetem nabiegł na nią i zdobył bramkę ustalającą wynik tego spotkania.

Warto odnotować, że w 73. minucie czerwoną kartką po nieodpowiedzialnym faulu i sprzeczce z zawodnikami Warty ukarany został Marcin Gołębiowski.

Następne spotkanie Piast rozegra u siebie. W sobotę 4 września o godz. 17:00 zmierzymy się z Gwarkiem Tarnowskie Góry.

Warta Gorzów Wielkopolski – Piast Żmigród 2:2 (0:2)

Bramki: Posmyk 83′, 90+2′ – Głowieńkowski 36′, 42′ (k.)

Żółte kartki: Wawrzyniak, Midzio, Ogrodowski, Rybicki, Posmyk (poza boiskiem) – Majbroda, Jarczak, Głowieńkowski, Trojanowski, Filipowiak

Czerwona kartka: Gołębiowski

Skład Piasta: Filipowiak – Chouwer, Szymański, Trojanowski, Majbroda, Gołębiowski, Kieca, Jarczak (88’ Łukaszewski), Łuczak (35’ Głowieńkowski), Moryson (46’ Kępczyński), Stanclik