RAPORT Z MECZU ZE STALĄ BRZEG

Bolesna porażka w Żmigrodzie. Piast uległ Stali Brzeg aż 0:5 w meczu 32. kolejki III ligi gr. 3 i znacznie utrudnił sobie walkę o utrzymanie w tym sezonie.

Wynik meczu już w 9. minucie otworzył Damian Celuch – były zawodnik Piasta, który wykorzystał prostopadłe podanie i pokonał Gracjana Korytkowskiego  w sytuacji sam na sam. W pechowych okolicznościach padła bramka nr 2 dla gości. W 32. minucie spotkania piłka po strzale jednego z zawodników Stali odbiła się w polu karnym od ręki Tobiasza Jarczaka, a arbitrowi głównemu nie pozostało nic innego, jak wskazać na “wapno”. Egzekutorem jedenastki był Dominik Bronisławski, który strzałem po ziemi przy prawym słupku podwyższył prowadzenie gości. 3 minuty później było już 0:3, a na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Celuch. Napastnik gości wykorzystał błąd naszej defensywy i po samotnym rajdzie przez pół boiska wpakował piłkę do siatki z ostrego kąta. Na przerwę schodziliśmy zatem – w delikatnie mówiąc – słabych nastrojach.

Drugą połowę dużo lepiej rozpoczął Piast, w którym dokonano 3 zmian. Przez pierwszy jej kwadrans oglądaliśmy odmienioną drużynę, stwarzającą sobie groźne sytuacje bramkowe, przed którymi stanęli chociażby Jarczak, Wojciechowski, czy Głowieńkowski. Niestety z biegiem czasu brzeżanie stopniowo opanowywali sytuację i wyprowadzali kontrataki. Po jednym z nich w 77. minucie meczu swoje drugie trafienie zdobył precyzyjnym strzałem Bronisławski. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, hat-tricka skompletował Damian Celuch, wykańczając akcję, w której zawodnicy Stali “zabawili się” z naszą obroną.

Do końca sezonu pozostały 2 kolejki. Za niespełna tydzień udamy się do Bytomia na spotkanie z tamtejszą Polonią, natomiast sezon zakończymy domowym meczem z rezerwami Zagłębia Lubin w środę, 15 czerwca.

Piast Żmigród – Stal Brzeg 0:5 (0:3)

Bramki: 9′, 36′, 87′ Celuch, 33′, 77′ Bronisławski

Żółte kartki: Żytko, Kieca, Jarczak, Sztylka, Majbroda – Matusik, Kowalski, Jaskuła

Skład Piasta: Korytkowski – Majbroda, Żytko, Jarczak, Dyr, Moryson (58′ Mosur), Sztylka (46′ Szymański), Kieca (46′ Sołtyński), Lisowski, Gołębiowski (46′ Głowieńkowski), Wojciechowski (79′ Łukaszewski)

Rezerwowi: Filipowiak, Gajda, Mosur, Szymański, Sołtyński, Głowieńkowski, Łukaszewski