RAPORT Z PORAŻKI W ŚWIDNICY

Piast Żmigród uległ 1:0 Polonii-Stali Świdnica w meczu 23. kolejki III ligi. Kolejny raz podopieczni Ryszarda Pietraszewskiego kończyli mecz w dziesiątkę.

Do ostatniej drużyny w tabeli żmigrodzianie jechali z konkretnym celem, jakim było zdobycie 3 punktów. Niestety boisko brutalnie zweryfikowało te plany.

Obraz meczu był dosyć wyrównany, lecz obu ekipom z trudnością przychodziło kreowanie groźnych ataków. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. W 16. minucie meczu silny strzał na bramkę Józefa Burty oddał z pola karnego Grzegorz Borowy. Piłka poszybowała jednak wysoko nad poprzeczką. 5 minut później kontuzji doznał Błażej Chouwer, który musiał przedwcześnie opuścić boisko. W 35. minucie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Tobiasz Jarczak, lecz i tym razem piłka minęła się z bramką.

Druga połowa rozpoczęła się dla Piasta fatalnie. W polu karnym, Doriana Krakowskiego faulował Paweł Kohut i sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy, którą na bramkę zamienił Kornel Ciupka. W 64 minucie drugą żółtą kartkę po faulu na Macieju Diduszce znów obejrzał Kohut i Piast musiał radzić sobie w osłabieniu. 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry groźnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Jarczak, lecz piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki Polonii. Piast walczył co końca, by ze Świdnicy wywieźć chociaż punkt, zatem w doliczonym czasie nie zabrakło emocji. W 92. minucie na bramkę gospodarzy niecelnie uderzał Oskar Trzepacz, a chwilę później czerwoną kartkę po 2 żółtych (faul i dyskusje z sędzią) obejrzał Diduszko. Wynik meczu jednak nie zmienił się i ze Świdnicy wróciliśmy ze spuszczonymi głowami.

W sobotę okazja na rehabilitacji, choć już teraz wiemy, że łatwo nie będzie. Do Żmigrodu przyjedzie 14-krotny Mistrz Polski i lider tabeli III ligi – Ruch Chorzów.

Polonia-Stal Świdnica – Piast Żmigród 1:0 (0:0)

Bramka: 47′ Ciupka (k.)

Żółte kartki: 2x Diduszko, Szuba, Krakowski, Paszkowski – 2x Kohut, Osiecki

Skład Piasta: Burta – Chouwer (21′ Osiecki), Trojanowski, Szymański, Majbroda, Gołębiowski (74′ Kuboń), Kohut, Banaczek (46′ Trzepacz), Jarczak, Miziniak (62′ Ogrodowski), Stanclik (68′ Kępczyński)