RAPORT Z WYGRANEJ Z ZAMKIEM KAMIENIEC ZĄBKOWICKI

Zwycięskim szlakiem podążają dalej podopieczni trenera Marcina Foltyna. W meczu 5. kolejki IV ligi dolnośląskiej pokonali Zamek Kamieniec Ząbkowicki 4:1 dzięki bramkom Maksymenki, Gołębiowskiego, Sołtyńskiego i Kupczyka.

Wynik spotkania otworzył w 7. minucie Ołeksandr Maksymenko, którego strzał z dystansu odbił się rykoszetem od jednego z zawodników Zamku i wpadł do bramki strzeżonej przez Marcina Margasińskiego. Była to zarazem premierowa bramka bocznego obrońcy w barwach Piasta. Zawodnicy z Grodu Smoka starali się pójść za ciosem, ale kolejne akcje w ofensywie kończyły się niecelnymi strzałami. W 35. minucie spotkania zmienił to Marcin Gołębiowski, który zdobył bramkę w każdym dotychczasowym spotkaniu w lidze. Nasz napastnik dopadł do piłki zgranej przez Oskara Majbrodę i silnym uderzeniem z ostrego kąta podwyższył wynik. Tuż przed zmianą stron sam Gołębiowski zamienił się w asystenta i obsłużył prostopadłym podaniem Szymona Sołtyńskiego, a nasz kapitan z tej samej pozycji, z której 10 minut wcześniej uderzał Gołębiowski, zdobył trzecią bramkę dla Piasta.

Po zmianie stron nasi piłkarze podobnie jak w poprzednich spotkaniach spuścili nieco z tonu. Efektem tego była zdobyta w 55. minucie honorowa bramka dla gospodarzy autorstwa Krystiana Burczaka. W 70. minucie za faul na Mateuszu Olikiewiczu czerwoną kartką ukarany został bramkarz gospodarzy. Z rzutu wolnego po tym faulu uderzał Łukasz Sztylka, a piłka zatrzymała się tym razem na poprzeczce. Wynik spotkania ustalił w 90. minucie meczu wprowadzony na boisko zaledwie 4 minuty wcześniej młodzieżowiec Piasta, Jerzy Kupczyk. Piłkę na szesnasty metr wystawił mu notujący tym samym 4. asystę w tym sezonie Oskar Majbroda, a Kupczyk precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę zdobył swoją pierwszą bramkę w IV lidze.

Za tydzień podejmiemy u siebie drużynę Sokoła Marcinkowice. Początek spotkania w sobotę, 17 września o godz. 16:00.

Zamek Kamieniec Ząbkowicki – Piast Żmigród 1:4 (0:3)

Bramki: 7’ Maksymenko, 35’ Gołębiowski, 45’ Sołtyński, 90’ Kupczyk – 55’ Burczak

Czerwona kartka: Margasiński

Żółte kartki: Jasiński – Jarczak

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer (54’ Olikiewicz), Żytko, Szymański (54’ Juwa), Maksymenko, Majbroda, Sztylka (73’ Matysiak), Sołtyński (86’ Kupczyk), Jarczak (46’ Łukaszewski), Dyr (60’ Mazurek), Gołębiowski

Rezerwowi: Korytkowski, Mazurek, Łukaszewski, Kupczyk, Juwa, Matysiak, Olikiewicz