RAPORT Z WYGRANEJ Z ZAMKIEM

Zgodnie z planem żmigrodzianie bez problemu rozprawili się z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki wygrywając 6:0 i po kilku miesiącach powrócili na fotel lidera IV ligi dolnośląskiej.

Strzelanie już w 4. minucie rozpoczął Patryk Szymański, który wykorzystał centrę Tomasza Dyra i strzałem głową pokonał bramkarza gości. 10 minut później było już 2:0. Tym razem dośrodkowanie Błażeja Chouwera również strzałem głową wykorzystał Marcin Gołębiowski, zdobywając swoją 13. bramkę w obecnych rozgrywkach. Jako trzeci na listę strzelców wpisał się Łukasz Sztylka. Popularny “Sztyla” precyzyjnym strzałem przy słupku zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie.

W drugiej połowie żmigrodzianie kontynuowali dobrą grę i dominowali przeciwnika szukając okazji na poprawienie dorobku strzeleckiego. Po zaledwie 4 minutach spędzonych na boisku, bramkę po ekwilibrystycznym strzale zdobył wprowadzony na plac gry w przerwie Szymon Sołtyński. Bramkę na 5:0 zdobył w 65. minucie meczu strzałem głową Błażej Chouwer, któremu asystował właśnie Sołtyński. Wynik spotkania ustalił w 88. minucie Kacper Krawczyszyn, który wykończył akcję po szybkim wznowieniu gry przez żmigrodzian.

Czasu na świętowanie nie ma zbyt wiele. Już w tę sobotę (1 kwietnia) zagramy w wyjazdowym spotkaniu z Sokołem Marcinkowice. Początek meczu o godz. 16:00.

Piast Żmigród – Zamek Kamieniec Ząbkowicki 6:0 (3:0)

Bramki: 4′ Szymański, 14′ Gołębiowski, 25′ Sztylka, 49′ Sołtyński, 65′ Chouwer, 88′ Krawczyszyn

Żółte kartki: Ferreira

Skład Piasta: Zabielski (46′ Korytkowski) – Chouwer (73′ Krawczyszyn), Żytko, Szymański (64′ Błoński), Maksymenko, Sztylka, Dyr (60′ Bury), Juwa, Antochów (46′ Sołtyński), Zender (11′ Majbroda), Gołębiowski

Rezerwowi: Korytkowski, Krawczyszyn, Majbroda, Sołtyński, Błoński, Bury, Wojtkowiak

Widzów: 140

Skrót meczu:

Konferencja prasowa: