RAPORT ZE SPOTKANIA Z GÓRNIKIEM WAŁBRZYCH

To już trzecia wygrana z rzędu Piasta. “Duma Doliny Baryczy” pokonała u siebie Górnik Wałbrzych 3:0 i ex aequo ze Słowianinem Wolibórz lideruje w grupie wschodniej IV ligi dolnośląskiej.

Piłkarze trenera Marcina Foltyna rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia. Już w 2. minucie meczu po zagraniu ręką jednego z zawodników Górnika, sędzia główny podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Marcin Gołębiowski i pewnym strzałem w prawy róg bramki zdobył swojego trzeciego gola w bieżących rozgrywkach.

Żmigrodzianie nie zwolnili tempa i nadal napierali na bramkę gości, a drogę do niej znalazł w 39. minucie meczu Tomasz Dyr, który wykorzystał podanie Oskara Majbrody i strzałem pomiędzy nogami Szymona Steca podwyższył nasze prowadzenie.

Wyborną grę Piasta w pierwszej połowie zwieńczył bramką “do szatni” Oskar Majbroda. Asystent sprzed kilku minut tym razem sam wpakował piłkę do siatki po podaniu Marcina Gołębiowskiego. Na przerwę schodziliśmy więc z komfortowym wynikiem.

W drugiej części spotkania tempo gry nieco opadło, choć nie wskazywała na to akcja, którą już w 46. minucie kończył strzałem głową Patryk Szymański. Dwukrotnie na bramkę gości uderzał również Gołębiowski. Po zmianie stron mieliśmy okazję oglądać aż 3 debiuty – na boisku pojawili się Oskar Juwa, Artur Kierat oraz powracający do Piasta Grzegorz Mazurek. Ostatni z nich był w 84. minucie bliski zdobycia bramki, lecz na posterunku dobrze spisał się Stec.

Z kompletem punktów na koncie udamy się za tydzień do Kamieńca Ząbkowickiego na mecz z tamtejszym Zamkiem. Początek meczu w sobotę, 10 września o godz. 16:00.

Żmigród – Górnik Wałbrzych 3:0 (3:0)

Bramki: 3′ Gołębiowski (k.), 39′ Dyr, 45’+1 Majbroda

Żółte kartki: Gołębiowski – Moreno, Orzech

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer, Szymański, Żytko, Maksymenko, Majbroda (57’ Olikiewicz), Sztylka (64’ Juwa), Jarczak (57’ Łukaszewski), Dyr (64’ Mazurek), Sołtyński (81’ Kierat), Gołębiowski (70’ Juwa)

Rezerwowi: Korytkowski, Mazurek, Kierat, Łukaszewski, Matysiak, Juwa, Olikiewicz

[SKRÓT MECZU]