Rekord nadal niepobity

Wygraną gości 1:0 zakończyło się spotkanie 2. kolejki III ligi gr. 3 pomiędzy Piastem Żmigród a Rekordem Bielsko-Biała. Przebieg spotkania był wyrównany, a o wyniku zadecydowała bramka Marcina Wróbla z 81. minuty spotkania.

Na konferencji prasowej, którą możecie obejrzeć tutaj trenerzy i zawodnicy obu drużyn podkreślali, że losy wyniku mogły potoczyć się różnie zależnie od skuteczności zawodników.

W pierwszej części spotkania szanse na otwarcie wyniku zarówno Piast, jaki i Rekord tworzyli sobie po uderzeniach z dystansu. Po stronie gospodarzy najgroźniejsze próby oddali Majbroda, Stanclik, Chouwer i Gołębiowski, natomiast po stronie Rekordu byli to Nowak, Caputa oraz Sobik.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się i obie drużyny miały fazy, w których mocniej atakowały przeciwnika. W 57. minucie z rzutu wolnego uderzał Caputa, ale skutecznie interweniował Filipowiak. 10 minut później kapitalnie uderzył z dystansu Majbroda, lecz gości przed stratą gola uchroniło obramowanie bramki. W 74. minucie fantastyczną paradą popisał się Filipowiak broniąc strzał Nowaka. niestety kilka minut później nasz bramkarz był już bezradny, gdy po dośrodkowaniu z lewej strony piłkę z najbliższej odległości do bramki wpakował Wróbel. Pod koniec meczu grę żmigrodzian próbował ożywić wprowadzony z ławki rezerwowych Łuczak, ale nie przyniosło to wyrównania. Na chwilę przed końcowym gwizdkiem w sytuacji sam na sam z Wróblewskim górą znów był golkiper Piasta, tym samym mecz zakończył się skromną wygraną gości.

Piast Żmigród – Rekord Bielsko-Biała 0:1 (0:0)

Bramka: 81′ Wróbel

Żółte kartki: Trojanowski, Kępczyński, Moryson, Jarczak, Chouwer, Łuczak – Madzia, Kareta, Caputa, Wróbel

Skład Piasta: Filipowiak – Chouwer, Szymański, Trojanowski, Majbroda, Moryson (75′ Jarczak),  Kępczyński (75′ Łukaszewski), Kieca, Sołtyński (80′ Ogrodowski), Gołębiowski (63′ Łuczak), Stanclik (63′ Głowieńkowski)