REMIS NA POŻEGNANIE

Piast Żmigród zremisował z Zagłębiem II Lubin 2:2 w ostatnim meczu sezonu 2021/22 III ligi gr. 3 i pożegnał się tym samym z makroregionalnym szczeblem rozgrywek. Do utrzymania zabrakło 1 punktu…

Na spotkanie z rezerwami Zagłębia Piast wyszedł zmotywowany jak nigdy. Już w 30. sekundzie meczu piłkę do siatki wpakować mógł Szymon Sołtyński, a po chwili na bramkę Zagłębia główkował Jarczak. Kwadrans później groźnie z dystansu uderzył aktywny w tym spotkaniu kapitan Piasta, a piłkę na rzut rożny sparował golkiper gości, Dawid Radziński. Na kwadrans przed końcem pierwszej odsłony znów było groźnie pod bramką Zagłębia za sprawą strzału Kacpra Głowieńkowskiego. Tuż po nim kolejną składną akcję przeprowadzili nasi zawodnicy. Futbolówka trafiła w pole karne pod nogi Marcina Gołębiowskiego, a ten uderzył na bramkę gości wyprowadzając nas na prowadzenie. Jedyną niebezpieczną akcję młodzieżowców z Lubina w pierwszej połowie przeprowadził Jakub Sypek, który zagroził naszej bramce samotnym rajdem, który o mało nie zakończył się rzutem karnym dla Zagłębia. Widoczna gołym okiem przewaga Piasta i skuteczna gra w obronie skutkowała korzystnym wynikiem do przerwy.

Po zmianie stron zmieniła się również taktyka podopiecznych Mateusza Żytko, którzy grali od tej pory bardziej defensywnie z uwagi na pozytywny rezultat meczu. Niestety okazało się to błędem. Oddanie pola do gry drużynie gości zemściło się 2 bramkami zdobytymi przez Miedziowych w krótkim odstępie czasu. Najpierw w 61. minucie meczu przepięknym uderzeniem z lewej nogi popisał się Jakub Kolan, a 5 minut później prowadzenie Zagłębiu dał płaskim strzałem tuż przy słupku Kacper Zając. Jasne od tego momentu stało się, że wszystko trzeba położyć na jedną szalę, gdyż do utrzymania potrzebne są 2 bramki. Żmigrodzianie ruszyli do ataku. Swoje szanse mieli Lisowski i Jarczak, a najbliżej zdobycia bramki był Michał Kieca, który z bliskiej odległości uderzył w słupek. Czas mijał jednak nieubłagalnie. Nadzieję w serca zgromadzonych tego dnia licznie na stadionie kibiców wlał Eryk Moryson, który wywalczył w polu karnym pozycję strzelecką i strzałem przy dalszym słupku wyrównał stan rywalizacji. Miało to jednak miejsce w 88. minucie meczu, a więc zbyt późno, by myśleć o zwycięskim trafieniu. Pomimo korzystnego dla nas wyniku w Gorzowie, faktem stał się spadek Piasta po 9 latach rywalizacji w III lidze.

Piast Żmigród – Zagłębie II Lubin 2:2 (1:0)

Bramki: 30′ Gołębiowski, 88′ Moryson – 61′ Kolan, 66′ Zając

Żółte kartki: Sołtyński – Karasiński

Skład Piasta: Korytkowski – Majbroda, Żytko, Jarczak, Dyr, Moryson, Szymański (70′ Mosur), Gajda (79′ Kieca), Gołębiowski (70′ Wojciechowski), Sołtyński (79′ Łukaszewski), Głowieńkowski (49′ Lisowski)

Rezerwowi: Filipowiak, Łukaszewski, Kieca, Lisowski, Wojciechowski, Chouwer, Mosur