REMIS NA ZAKOŃCZENIE RUNDY

Było blisko wygranej, lecz Piast ostatecznie zremisował 1:1 z rezerwami Miedzi Legnica w meczu 18. kolejki III ligi. Teraz czas na 3 miesiące przerwy i regenerację.

Spotkanie Piasta z Miedzią II było starciem dwóch kolegów z ławki trenerskiej, gdyż szkoleniowiec gości, Marcin Płuska był niegdyś asystentem Kamila Sochy w Pogoni Siedlce. Po przyjaznym powitaniu obu trenerów zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Szymon Łężnego.

Lepiej w mecz weszli żmigrodzianie. w 4. minucie spotkania okazję do otwarcia wyniku z rzutu wolnego miał Łukasz Mozler, piłkę posłał jednak nad bramką gości. 2 minuty później było już 1:0 dla Piasta. Fatalne podanie zawodnika Miedzi przejął Grzegorz Mazurek i stanął oko w oko z Janem Szpaderskim nie dając szans bramkarzowi przyjezdnych pewnym strzałem obok słupka. Po bramce dla Piasta więcej posiadanie piłki mieli goście, lecz nadal to żmigrodzianie byli konkretniejsi w swoich poczynaniach. Groźnym strzałem z ostrego kąta próbował zaskoczyć Szpaderskiego Błażej Chouwer. Miedź odpowiedziała okazją Macieja Koziary, po którego uderzeniu piłka minęła o centymetry naszą bramkę.

Po przerwie obraz gry nie uległ większej zmianie. Piast mając korzystny dla siebie wynik skupił się na mądrej grze w obronie kreując co jakiś czas śmiałe akcje ofensywne. Niestety w 2. minucie doliczonego czasu gry, gdy z niecierpliwością oczekiwaliśmy końcowego gwizdka, zdarzył się nam błąd skutkujący bramką dla gości. Piłkę wstrzeloną w pole karne z rzutu wolnego przejął wprowadzony z ławki na boisko Artiom Carastoian i naciskany przez starających się nie faulować zawodników Piasta, zdołał oddać strzał na naszą bramkę. Piłka odbiła się od słupka mijając bezradnego w tej sytuacji Burtę i wpadła do siatki.

Szkoda 3 punktów, lecz remis z przebiegu całego spotkania można uznać za sprawiedliwy. Rundę kończymy na 14. miejscu w tabeli z 2 punktami przewagi nad strefą spadkową, ale też zaledwie 5 oczkami straty do 7. pozycji w tabeli. Te liczby już teraz pozwalają nam stwierdzić, że w nowym roku czeka nas niezwykle ciekawa runda.

Piast Żmigród – Miedź II Legnica 1:1 (1:0)

Bramki: 6′ Mazurek – 90+2 Carastoian

Skład Piasta: Burta – Chouwer, Kendzia, Trojanowski, Majbroda, Moryson (82′ Miziniak), Kohut, Mozler (74′ Gołębiowski), Sołtyński, Stanclik (82′ Kuboń), Mazurek (62′ Kępczyński)

Rezerwowi: Korytkowski, Kuboń, Miziniak, Kępczyński, Banaczek, Gołębiowski, Walczak

Żółte kartki dla Piasta: Miziniak, Kuboń

Sędziował: Szymon Łężny (Kluczbork)

SKRÓT MECZU: https://www.youtube.com/watch?v=1WlraKE0qks

WYWIADY POMECZOWE: https://www.youtube.com/watch?v=-dkBmrzQnOU&t

GALERIA ZDJĘĆ: http://ni-fo.blogspot.com/2020/11/piast-zmigrod-miedz-ii-legnicza-11.html