REMIS PIASTA NA TRUDNYM TERENIE

Piast bezbramkowo remisuje w 13 kolejce III Ligi ze Ślęza Wrocław. Każda z drużyn miała swoje okazje na zdobycie bramki, ale żaden z bramkarzy w tym dniu nie dał się pokonać.

W zapowiedzi przedmeczowej wspominaliśmy o poprzednich pojedynkach tych drużyn, w których zawsze było dużo walki na boisku, przepychanek słownych między ławkami rezerwowych. Sobotni pojedynek  tak właśnie wyglądał. W drużynie Piasta było kilku zawodników dla których był to pierwszy pojedynek ze Ślęzą Wrocław i przekonali się jak ważny jest to mecz dla obu zespołów.

Mecz rozpoczęli lepiej Wrocławianie. W 1 minucie meczu mogli objąć prowadzenie, ale piłka po strzale Huberta Muszyńskiego przeleciała minimalnie obok słupka bramki. W pierwszej połowie posiadanie piłki było po stronie gospodarzy, ale najgroźniejszą akcję przeprowadzili nasi piłkarze. W 15 minucie Alan Wojtaszek, który rozpoczął mecz na prawej stronie pomocy dośrodkował piłkę w pole karne na głowę Szymona Rusieckiego, piłka po uderzeniu odbiła się od ziemi i uderzyła w poprzeczkę. W ostatniej minucie pierwszej połowie z rzutu wolnego minimalnie chybił Mateusz Jaros. Były to najgroźniejsze sytuacje obu zespołów.

Po zmianie stron sytuacji bramkowych było niewiele. W 60 minucie meczu Piast mógł wyjść na prowadzenie. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Szymon Sołtyński zdecydował się na podanie piłki do wbiegającego Alana Wojtaszka,  piłkę skutecznie wybił obrońca Ślęzy Wrocław. W ostatnich meczach nasz zespół często tracił bramki w końcowych minutach meczu i podobnie mogło być i tym razem. W 82 minucie Adrian Niewiadomski próbował pokonać Mateuszem Filipowiakiem, ale nasz bramkarz świetnie się zachował wychodząc do uderzającego i popisał się znakomitą interwencją. W doliczonym już czasie gry Szymon Tragarz miał piłkę meczową. Zawodnik ten wygrał pojedynek z naszym obrońcą i oddał mocny strzał, lecz Mateusza Filipowiaka w tym dniu nie dało się pokonać. Kolejny raz górą bramkarz Piasta.

Obie drużyny dzielą się punktami. Przywozimy 1 punkt po niezłej grze z wymagającym przeciwnikiem. Momentami gra naszego zespołu był bardzo dobra i dlatego pozytywnie patrzymy na pojedynek z naszym kolejnym rywalem.

Ślęza Wrocław- Piast Żmigród 0:0

Ślęza Wrocław:
Zabielski Piotr, Muszyński Hubert (70’ Bohdanowicz Jakub), Niewiadomski Adrian, Wdowiak Marcin, Dyr Tomasz, Tomaszewski Maciej (55’ Pisarczuk Robert), Niemienionek Paweł, Traczyk Kornel, Matusik Maciej (72’ Tragarz Szymon), Ahmed Semir Idris, Lewkot Szymon

Piast Żmigród:
Filipowiak Mateusz, Jaros Mateusz, Juchacz Mikołaj, Kendzia Filip, Miś Krystian (58’ Sołtyński Szymon), Kępczyński Cezary, Łukaszewski Patryk, Wojtaszek Alan (85’ Froń Szymon), Lopushenko Ihor (46’ Majbroda Oskar), Mazurek Grzegorz, Rusiecki Szymon(77’ Trzepacz Oskar).

Zapraszamy na następny mecz Piasta. W 14 kolejce zmierzymy się z drużyną MKS Kluczbork. Spotkanie to odbędzie się 2 listopada o godzinie 14:00 w Żmigrodzie.