REMIS Z BENIAMINKIEM

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie Piasta z Polonią-Stal Świdnica. Prowadzenia po bramce Szymona Sołtyńskiego nie udało się dowieźć do końca spotkania…

Mecz Piasta z Polonią był 7 oficjalnym meczem pomiędzy obiema drużynami. Bilans przed dzisiejszym spotkaniem to 3-1-2 na korzyść żmigrodzian i niewiele zabrakło, by ten bilans poprawić. Pierwszą połowę śmielej zaczęli gospodarze, lecz brakowało tzw. ostatniego podania. Z czasem jednak przebieg spotkania ustabilizował się i oglądaliśmy wyrównane spotkanie z grą prowadzoną głównie w środku pola. Ten stan rzeczy zmienił się pod koniec pierwszej części spotkania. Najpierw sędziowie nie uznali bramki strzelonej przez Eryka Morysona uznając, że był na pozycji spalonej, by chwilę później wskazać na środek boiska po technicznym strzale przy słupku Szymona Sołtyńskiego w 45. minucie.

Bramka do szatni popularnego “Sołtysa” zwiastowała emocje w drugiej połowie i tak też było. Piłkarze Piasta ruszyli do ataku szukając okazji na podwyższenie prowadzenia. Bardzo aktywny był Eryk Moryson napędzający kolejne akcje napierające na bramkę Polonii. Niestety golkiper gości Bartłomiej Kot ani razu nie dał się zaskoczyć. Świdniczanie przetrwali ciężki dla siebie kwadrans i w 59′ minucie po szybkiej akcji środkiem boiska doprowadzili do wyrównania. Potężnym uderzeniem zza pola karnego popisał się strzelec bramki wprowadzony na boisko w przerwie spotkania – Marcos Pauli Baumgarten. Obie drużyny grały tego dnia o 3 punkty. Do końca meczu oglądaliśmy ataki ze strony obu ekip. Żaden z nich jednak nie zakończył się golem, a żmigrodzcy kibice na wygraną u siebie muszą poczekać przynajmniej do domowego meczu za 2 tygodnie z Wartą Gorzów Wielkopolski.

Piast Żmigród 1:1 Polonia-Stal Świdnica (1:0)

Bramki: 45′ Sołtyński – 59′ Baumgarten

Skład Piasta: Gracjan Korytkowski- Patryk Łukaszewski (68′ Kamil Banaczek), Szymon Sołtyński, Łukasz Mozler, BŁażej Chouwer, Oskar MAjbroda, Daniel Stanclik (61′ Marek Miziniak), Kamil Sosna, Filip Kendzia, Marcin Gołębiowski (61′ Oskar Trzepacz), Eryk Moryson

Rezerwowi: H. Przybylski, J. Trojanowski, K. Banaczek, M. Miziniak, K. Wiktorowicz, O. Trzepacz, K. Sosnowski