REMIS Z POLONIĄ

Pierwszy remis naszych seniorów w tym sezonie stał się faktem. Piast podzielił się punktami z Polonią-Stalą Świdnica remisując 1:1. Bramkę da naszego zespołu zdobył Władysław Shvets.

Żmigrodzianie przez całe spotkanie dominowali na boisku. W pierwszej połowie 2 razy obijaliśmy słupek bramki gości. W 5. minucie zrobił to strzałem zza pola karnego Władysław Shvets, a w 40. minucie w bliźniaczej sytuacji Wołodymyr Pasichnyk. Pod koniec pierwszej części spotkania głową uderzał jeszcze Błażej Chouwer, lecz piłka przeleciała ponad poprzeczką. 

Przebieg drugiej połowy był bardzo podobny z jednym wyjątkiem – padały w niej bramki. 20 minut po zmianie stron błąd przy próbie przecięcia podania od Błażeja Chouwera popełnili defensorzy świdniczan, w wyniku czego przy piłce znalazł się Władysław Shvets i celnym strzałem tuż przy słupku zdobył swoją 5. bramkę w tym sezonie. Niestety z prowadzenia nie cieszyliśmy się zbyt długo. Zaledwie 5 minut później po fatalnym błędzie naszych obrońców bez zastanowienia na naszą bramkę huknął Emil Migas. Piłka po drodze przez rykoszet zmieniła jeszcze swój tor lotu i wpadła do naszej bramki. Żmigrodzianie walczyli o zgarnięcie 3 punktów wobec biernej postawy gości wyraźnie zadowolonych z ewentualnego remisu, lecz z przodu brakowało konkretów.

Za tydzień czeka nas wyjazdowe spotkanie z Moto-Jelczem Oława, które odbędzie się w sobotę 9 września o godz. 16:00 w Oławie.

Piast Żmigród – Polonia Stal Świdnica 1:1 (0:0)

Bramki: 66’ Shvets – 71’ Migas

Żółte kartki: Maksymenko, Kotyla – Filipczak, Frankowski, Jagielski, Widła, Migas, Orzech

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer, Żytko, Ograbek, Maksymenko, Wo. Pasichnyk (73’ Łukaszewski), Repski (61’ Majbroda), Kotyla (69’ Oberc), Sołtyński, Shvets, Wa. Pasichnyk (61’ Gołębiowski)

Rezerwowi: Koczorowski, Krawczyszyn, Łukaszewski, Majbroda, Abramowicz, Pancerz, Błoński, Gołębiowski, Oberc

Widzów: 200

Skrót meczu: 

fot.: Polonia-Stal Świdnica