ROLLERCOASTER W ŻMIGRODZIE

Ten mecz kibice w Żmigrodzie zapamiętają na długo. Zespół Piasta zremisował 3:3 z Lechią Dzierżoniów w meczu na szczycie i święta spędzi na pozycji wicelidera IV ligi. 

Rozgrywane w Wielką Sobotę spotkanie przyciągnęło na trybuny mnóstwo kibiców, którzy już od pierwszej minuty oglądali dominację piłkarzy Marcina Foltyna i to w każdym aspekcie gry. Wynik w 19. minucie otworzył Tobiasz Jarczak. Nasz pomocnik po raz kolejny udowodnił, że ma niezwykle „ułożoną nogę” i potężnym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał bramkarza gości. 10 minut później na tablicy widniał już wynik 2:0. Patryk Łukaszewski najpierw popędził z piłką w stronę bramki Lechii, podał piłkę na prawą flankę do Błażeja Chouwera, a później wykorzystał jego dośrodkowanie zdobywając swoją czwartą bramkę w tym sezonie.

Na początku drugiej odsłony meczu żmigrodzianie potwierdzili swoją przewagę za sprawą bramki zdobytej przez Marcina Gołębiowskiego, który otrzymał podanie od Ołeksandra Maksymenki i instynktownym strzałem podwyższył nasze prowadzenie.

Pewni kolejnego zwycięstwa żmigrodzianie kontrolowali spotkanie aż do 85. minuty, kiedy to wydarzenia boiskowe przyjęły niewytłumaczalny obrót… Zaczęło się od fatalnego błędu naszej defensywy. Naciskany przez zawodników Lechii Błażej Chouwer w trudnej sytuacji stracił piłkę na rzecz Bartosza Rzepskiego, który pokonał Piotra Zabielskiego. Jak powiedział po meczu trener Marcin Foltyn „jedna bramka to nie tragedia” i nie powinna ona podciąć nam skrzydeł. Stało się jednak inaczej. Napędzona golem Lechia dostała wiatru w żagle i popędziła po kolejne trafienia. Kontaktową bramkę już 3 minuty później ładnym strzałem zza linii pola karnego zdobył Dominik Watuszko. Doliczony czas gry to kontynuacja panicznej gry w obronie, która zakończyła się katastrofą. Po zamieszaniu w polu karnym Piasta wyrównującą bramkę zdobył Kamil Sadowski, wprawiając w euforię ławkę rezerwowych Lechii. 

Po takim spotkaniu na usta ciśnie się jedno słowo: rehabilitacja. Szansa na nią już w środę o godz. 17:00, kiedy to zmierzymy się w Oławie z miejscowym Moto-Jelczem w finale Pucharu Polski okręgu wrocławskiego.

Piast Żmigród – Lechia Dzierżoniów 3:3 (2:0)

Bramki: 19’ Jarczak, 30’ Łukaszewski, 50’ Gołębiowski – 85’ Rzepski, 88’ Watuszko, 90’+2 Sadowski

Żółte kartki: Juwa – Orłowski, Ziółkowski

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer, Juwa, Szymański, Maksymenko, Majbroda, Jarczak, Sołtyński, Antochów, Łukaszewski, Gołębiowski

Rezerwowi: Korytkowski, Krawczyszyn, Błoński, Kupczyk, Wojtkowiak, Dyr

Widzów: 350

Skrót meczu:

Konferencja prasowa: