RUCH ZA MOCNY W ŻMIGRODZIE

Piast Żmigród nie zdołał zatrzymać u siebie pędzącego ku awansowi Ruchu Chorzów. Drużyna trenera Pietraszewskiego zaprezentowała się z dobrej strony, lecz jeden błąd skutkujący bramką Michała Biskupa przesądził o porażce w tym spotkaniu.

Żmigrodzianie zgodnie z oczekiwaniami oddali przyjezdnym większość posiadania piłki i starali się wyprowadzać groźne kontry. Plan ten parę razy był bliski powodzenia, gdyż swoje okazje bramkowe mieli chociażby Szymański, Stanclik czy Jarczak. Piłka niestety nie chciała znaleźć drogi do bramki. Chorzowianie grali w Żmigrodzie ostro, czego dowodem może być 6 żółtych kartek, jakie niebiescy otrzymali tego dnia. Dla porównania Piast tylko raz został upomniany żółtym kartonikiem.

W drugiej połowie obraz spotkania wyglądał podobnie z jednym wyjątkiem – Ruch znalazł sposób na trafienie do bramki Piasta. W 58. minucie meczu chorzowianie przeprowadzili szybką akcję prawą stroną boiska. Janoszka wypuścił prostopadłym podaniem Kwaśniewskiego, a ten dośrodkował w pole karne. Piłka trafiła do znajdującego się na 5. metrze Biskupa, który silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał żadnych szans Józefowi Burcie.

Do końca spotkania żmigrodzianie próbowali urwać gościom choćby punkt, lecz nieskutecznie. Dla formalności warto jeszcze wspomnieć o czerwonej kartce w 95. minucie dla Biskupa. Zawodnik Ruchu najpierw sfaulował, a minutę później otrzymał drugą żółtą kartkę za wybicie piłki mające na celu opóźnienie gry.

Znamienne są słowa trenera Piasta, który na pomeczowej konferencji powiedział, że jeśli jego piłkarze będą z podobnym zaangażowaniem wychodzić na boisko, jest on spokojny o losy tej drużyny. Za tydzień udamy się do Gorzowa na mecz “o 6 punktów”, jednak zanim to nastąpi udamy się do Marcinkowic, by walczyć o finał Pucharu Polski okręgu wrocławskiego. Bądźcie z nami!

Piast Żmigród – Ruch Chorzów 0:1 (0:0)

Bramka: 58′ Biskup

Kartki: Trojanowski – Biskup x2, Foszmańczyk, Kowalski, Neugebauer, Kawula

Skład Piasta: Burta – Majbroda, Ogrodowski, Szymański, Trojanowski, Chouwer (81′ Miziniak), Kępczyński (87′ Łukaszewski), Banaczek, Jarczak, Gołębiowski (70′ Kuboń), Stanclik (87′ Trzepacz)

Rezerwowi: Korytkowski, Krawczyszyn, Łukaszewski, Miziniak, Trzepacz, Kuboń, Osiecki

Konferencja pomeczowa:

https://www.youtube.com/watch?v=9lxTCypZUmQ