RUNDĘ CZAS ZACZĄĆ

Na ten moment czekaliśmy ponad 3 miesiące. Wraca IV liga dolnośląska, a wraz z nią piłkarskie emocje w Grodzie Smoka. Pierwszym rywalem Piasta w rundzie wiosennej będzie zespół Skałek Stolec.

Drużyna z położonego nieopodal Ząbkowic Śląskich Stolca na półmetku rozgrywek zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 5 punktów i bilansem bramkowym 13:60. Utrzymanie się naszego sobotniego rywala w IV lidze będzie zatem zadaniem niezwykle ciężkim.

Skałki w okresie przygotowawczym rozegrały 7 meczów kontrolnych, głównie z zespołami występującymi w klasie okręgowej. Okres sparingowy rozpoczął się od remisu 7:7 z Iskrą Jaszkowa Dolna. Później przyszła seria 4 wygranych: 4:2 z Lubuszaninem Trzcianka U-19, 2:0 ze Śnieżnikiem Domaszków, 4:3 z Sokołem Smolec i 4:2 z Nysą Kłodzko. W ostatnich 2 sparingach zespół ze Stolca uległ natomiast kolejno Zdrojowi Jedlina Zdrój (1:3) oraz GKS-owi Głuchołazy (2:5).

Ze Skałkami po raz pierwszy i jak dotąd jedyny w naszej historii zmierzyliśmy się w 1. kolejce tego sezonu. W meczu rozegranym 14 sierpnia ubiegłego roku w Stolcu górą był Piast wygrywając 3:0, a na listę strzelców wpisali się wtedy Marcin Gołębiowski oraz dwukrotnie Tobiasz Jarczak.

Inauguracyjne spotkanie rundy wiosennej rozegramy na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Liczymy na wasze wsparcie z trybun!

Piast Żmigród – Skałki Stolec

Sobota, 4 marca / godz. 13:00 / Stadion Miejski w Żmigrodzie