RUNDĘ ZAKOŃCZYMY W LUBINIE

Rozgrywki III ligi grupy 3. zakończyły się już w ubiegły weekend. Podczas gdy inne drużyny udały się na zasłużoną przerwę zimową, nam pozostało do rozegrania w niedzielę 28 listopada zaległe spotkanie 17. kolejki. Rywalem Piasta w tym spotkaniu będzie Zagłębie II Lubin.

Rezerwy Zagłębia w obecnych rozgrywkach prezentują się znakomicie, dzięki czemu są już pewni “zimowania” na 2. miejscu w tabeli, a w przypadku, gdy niedzielne spotkanie pójdzie po ich myśli, będą tracić jedynie punkt do liderującego LKS-u Goczałkowice Zdrój. Podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego mają na koncie 37 oczek i najlepszy bilans bramkowy w całej lidze (41:18).

Miedziowi nie przegrali meczu od 4 września, a na 11 ostatnich spotkań ligowych tej drużyny składa się 9 wygranych i 2 remisy. Liczby te mówią same za siebie. Młodzież z jednej z najlepszych akademii piłkarskich w naszym kraju weszła w ten sezon bez kompleksów i pewnie już po cichu marzą o sukcesie, jaki udał się ich kolegom z rezerw Śląska Wrocław, którzy już teraz rywalizują na szczeblu centralnym.

W drużynie z Lubina nie brak jest skutecznych snajperów. Na 2. miejscu w ligowej klasyfikacji strzelców znajduje się 18-letni Patryk Kusztal z 11 trafieniami w tym sezonie. Za nim plasują się 20-letni Rafał Adamski z 5 bramkami oraz 17-letni Tomasz Pieńko również z 5 bramkami na koncie.

Ostatnie spotkanie Piasta z rezerwami Zagłębia miało miejsce 5 maja tego roku w Żmigrodzie. Górą byli wtedy goście wygrywając 2:0 po bramkach wspomnianych już Tomasza Pieńko i Patryka Kusztala.

Pomimo faktu, iż nie będziemy w nadchodzącym meczu faworytem, na pewno nie pojedziemy do Lubina bez wiary w zdobycie tam 3 punktów. Piast od kilku tygodni niewątpliwie jest na fali wznoszącej, a ubiegłotygodniowa wygrana z Odrą Wodzisław pokazała, że nawet bez trenera Kamila Sochy za sterami Piast potrafi wygrywać i na to liczymy również w niedzielę. Początek meczu o godz. 13:00. Bądźcie z nami!