RYBNIK ZDOBYTY!

Piast Żmigród pokonał na wyjeździe ROW Rybnik 2:1 i odskoczył w tabeli na 5 punktów od strefy spadkowej. Bramki dla żmigrodzian strzelili wprowadzeni na boisko w drugiej połowie Dominik Kuboń i Tobiasz Jarczak.

Spotkanie w Rybniku nie rozpoczęło się po naszej myśli. W 20. minucie podanie Marka Krotofila wykorzystał niepilnowany w polu karnym Jakub Pochcioł i Piast przegrywał 0:1. Do końca pierwszej połowy obie drużyny nie stworzyły sobie więcej dogodnych sytuacji do strzelenia bramki.

Druga odsłona spotkania zaczęła się o wiele ciekawiej. 3 minuty po zmianie stron Marcin Gołębiowski odnalazł świetnym podaniem Daniela Stanclika, który stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy. Niestety w tej sytuacji górą był ten drugi. W 64. minucie gry znów znakomitą okazję do wyrównania miał Stanclik. Tym razem jednak ubiegł go obrońca ROW-u, który przeciął podanie od Daniela Łuczaka. Kilka minut później o swojej wysokiej formie przypomniał bramkarz Piasta. Józef Burta ofiarną interwencją obronił strzał Łukasza Gajdy w sytuacji sam na sam i podtrzymał nadzieję na wywiezienie punktów ze Śląska.

W 76. minucie meczu istne “wejście smoka” – jak na zawodnika z Grodu Smoka przystało, zaliczył Dominik Kuboń. Wprowadzony na boisko chwilę wcześniej napastnik żmigrodzian w swoim pierwszym kontakcie z piłką zdobył bramkę na 1:1. Kuboń wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

Chwilę później było już 2:1 dla Piasta. Piłkę z prawej strony boiska dośrodkował w pole karne Marcin Gołębiowski, a uderzeniem “ze szczupaka” do bramki trafił wprowadzony na plac gry w przerwie spotkania Tobiasz Jarczak. Gospodarze próbowali jeszcze odgryźć się w końcówce meczu, lecz mądra gra Piasta w obronie i szanowanie piłki nie pozwoliły na wyrwanie nam zwycięstwa.

Maraton meczowy trwa. Już w ten czwartek (3 czerwca) podejmiemy u siebie Stal Brzeg. Początek spotkania o godz. 16:00. Zapraszamy!

ROW Rybnik 1:2 Piast Żmigród

Bramki: 20’ Jakub Pochcioł – 76’ Kuboń, 80’ Jarczak

Żółte kartki: Folmert, Kuzior x2, Krotofil – Sołtyński, Łuczak

Skład Piasta: Burta – Majbroda, Trojanowski, Szymański, Chouwer, Sołtyński, Kohut (46’ Jarczak), Kępczyński (58’ Banaczek), Gołębiowski, Trzepacz (60’ Łuczak), Stanclik (75’ Kuboń)

(zdjęcie tytułowe autorstwa Rafała Wujca)