Sezon czas zacząć

To już jutro! Rusza kolejny sezon III ligi, a na jego inaugurację zmierzymy się na wyjeździe z beniaminkiem – Odrą Wodzisław Śląski.

Odra tak samo jak inny śląski klub – Ruch Chorzów, który w ostatnim sezonie opuścił naszą ligę, przeżywa czas odbudowy. Drużyna z Wodzisławia Śląskiego w latach 1996-2010 nieprzerwanie występowała w Ekstraklasie, a jej największym sukcesem jest 3. miejsce w roku 1997. Później przyszedł jednak spadek z ligi i coraz większe problemy finansowe skutkujące postawieniem Klubu w stan upadłości. W styczniu 2012 roku Odra zakupiła od III-ligowego Startu Bogdanowice licencję na grę w III lidze opolsko-śląskiej. Po spadku z III ligi w sezonie 2013/2014 zespół nie został dopuszczony do rozgrywek IV ligi w sezonie 2014/2015. Wiosną 2016 roku przyznano Odrze prawo występów w klasie okręgowej. Pod wodzą Ryszarda Wieczorka Odra Wodzisław awansowała do IV ligi w sezonie 2018/2019, a w sezonie 2020/2021 do III ligi. W dwumeczu barażowym o awans Odra pokonała rezerwy Rakowa Częstochowa 6:3.

Awans wiąże się oczywiście z koniecznością wzmocnienia kadry. Do ekipy z Wodzisławia dołączyli:

Dawid Migus – poprzedni sezon w ROW Rybnik

Bartosz Musiolik – poprzedni sezon w Ruchu Chorzów

Bartłomiej Lenert – poprzedni sezon w Śląsku Świętochłowice

Wojciech Wenglorz – poprzedni sezon w MKS Kluczbork

Mateusz Mielczarek – poprzedni sezon w Warcie Działoszyn

Sobotni mecz będzie pierwszym bezpośrednim starciem w historii obu drużyn. Kibice Odry nie ukrywają nadziei na dobry start i być może zaliczenie 2 awansów jeden po drugim. Te plany chce pokrzyżować im ekipa trenera Marcina Foltyna, którą na ten moment wzmocniło 6 zawodników:

Eryk Moryson z Bytovii Bytów

Piotr Niewieściuk ze Stali Brzeg

Michał Kieca z Bytovii Bytów

Mateusz Filipowiak z Unii Swarzędz

Kacper Głowieńkowski ze Śląska Wrocław

Łukasz Sztylka ze Śląska Wrocław

Pierwszy test pokazujący jakie przełożenie na grę żmigrodzian miały letnie transfery już jutro o godz. 17:00 na Stadionie Aleja w Wodzisławiu Śląskim.

Link do transmisji:

Odra Wodzisław – Piast Żmigród | Śląskie.TV