SKAŁKI PIERWSZYM RYWALEM W LIDZE

W niedzielę (14 sierpnia) czeka nas inauguracja sezonu 2022/23 IV ligi dolnośląskiej, grupy wschodniej. W 1. kolejce nadchodzącego sezonu zmierzymy się ze Skałkami Stolec.

Skałki to beniaminek IV ligi. W ubiegłym sezonie klub ten występował w wałbrzyskiej klasie okręgowej, w której zajął 2. miejsce z 12 punktami straty do pierwszego Górnika Wałbrzych. Będzie to zatem pierwszy dla drużyny z miejscowości położonej tuż obok Ząbkowic Śląskich sezon na tak wysokim poziomie rozgrywkowym.

W zespole prowadzonym przez trenera Piotra Kupca doszło w letnim okienku transferowym do sporej ilości zmian. Do klubu spod czeskiej granicy dołączyło aż 14 zawodników, a są nimi: Konrad Krakowski, Szymon Matusik, Alan Pachowicz, Marcin Gerlach, Rafał Bobiński, Daniel Malczyk, Tomasz Zieliński (brat Piotra i Pawła Zielińskich), Przemysław Madej, Seweryn Raszpla, Tomasz Robak, Bartłomiej Drozdowski, Adam Włodek, Mateusz Szabatowski i Dominik Zygmunt.

Co ciekawe, klub ze Stolca poinformował o jedynie dwóch odejściach zawodników. Ze Skałkami pożegnali się Arkadiusz Sadowski oraz Tomasz Spyrka, którzy zasilili szeregi A-klasowej Unii Złoty Stok.

Znamy wyniki 3 sparingów rozegranych przez Skałki tego lata:

Nysa Kłodzko (klasa okręgowa) 1:7 Skałki Stolec

Iskra Jaszkowa (klasa A) 0:4 Skałki Stolec

Zdrój Jedlina Zdrój (klasa okręgowa) 0:3 Iskra Stolec

Co natomiast słychać w obozie żmigrodzian? Pełna motywacja! Po spadku z III ligi zespół oparty na zawodnikach związanych z naszym klubem na dobre i na złe, wzmocniony 7 transferami oraz wychowankami Piasta (aż 11 w szerokiej kadrze) chce szybko zmyć złe wrażenie i pokazać swoją wartość tam gdzie należy, a więc na boisku.

Pierwszy gwizdek już jutro o godz. 11:00. Bądźcie z nami!

Skałki Stolec – Piast Żmigród

niedziela, 14 sierpnia / godz. 11:00 / boisko w Stolcu