SKRA NIEZWYKLE SKUTECZNA U SIEBIE

Niestety częstochowski stadion nadal pozostaje twierdzą niezdobytą w III lidze (grupie 3) bieżącego sezonu. W zakończonym przed chwilą spotkaniu miejscowa Skra pokonała Piast Żmigród 5-0.

Pierwsza połowa meczu rozgrywanego na częstochowskim stadionie była mało widowiskowa. Najwyraźniej murawa ze sztuczną nawierzchnią nie przypadła do gustu przyjezdnym, którzy we wcześniejszych spotkaniach nie mieli problemu z konstruowaniem akcji ofensywnych, a tym razem w żmigrodzkiej ofensywie nie wszystko się zazębiało. Przez większą część pierwszych 45 minut gry futbolówka przebywała w środkowej strefie boiska. Podopieczni trenera Kamila Sochy najlepszą sytuację bramkową mieli w 40 minucie meczu, ale nie potrafili jej wykorzystać. Piłkarze Skry z kolei objęli prowadzenie tuż przed przerwą. W zamieszaniu pod bramką Dariusza Szczerbala najlepszym refleksem wykazał się Daniel Rumin i z bliskiej odległości strzelił gola. Sytuacja ta była bardzo kontrowersyjna i zdaniem żmigrodzian piłka nie przekroczyła linii bramkowej. Najwięcej pretensji do arbitra głównego miał golkiper Piasta Dariusz Szczerbal za co został ukarany żółtą kartką. W przerwie spotkania obaj szkoleniowcy nie zdecydowali się na zmiany w składzie.  Druga odsłona tego widowiska lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy. Prostopadłym zagraniem obsłużony został Daniel Rumin i w sytuacji sam  na sam z golkiperem Piasta podwyższył rezultat meczu. Był to drugi gol tego zawodnika w tym pojedynku i szesnasty w tym sezonie. Tym samym młodzieżowy snajper Skry objął prowadzenie w klasyfikacji strzelców III ligi (grupy 3). W 55 minucie częstochowianie zdobyli kolejnego gola. Błąd żmigrodzkiej defensywy wykorzystał Dawid Niedbała i podwyższył rezultat meczu. Rezultat tego pojedynku ustalił w 85 minucie Damian Nowak.

Skra Częstochowa – Piast Żmigród                   5-0 (0-0)
Bramki: 1-0 Rumin (43), 2-0 Rumin (50), 3-0 Niedbała (55), 4-0 Nocoń (74), 5-0 Nowak (85),
Skra: Kamil Kosut – Mateusz Woldan, Piotr Masztalerz, Piotr Nocoń, Łukasz Kowalczyk, Karol Tomczyk, Krzysztof Napora, Daniel Rumin, Adrian Błaszkiewicz, Dawid Niedbała, Sławomir Ogłaza.
Piast: Dariusz Szcerbal – Patryk Gołębiewski, Mikołaj Juchacz, Łukasz Mozler, Piotr Niewieściuk, Wojciech Bzdęga (65 Patryk Bobkiewicz), Mateusz Jaros, Michał Kieca, Paweł Kohut (70 Cezary Kępczyński), Szymon Sołtyński, Oskar Trzepacz (75 Krzysztof Wiktorowicz)

Wyniki 27 kolejki III ligi:
Stal Brzeg – Ruch Zdzieszowice                                        6 maja, 15:00
KS Polkowice – Lechia Dzierżoniów                               4-0
Rekord Bielsko-Biała – Górnik II Zabrze                      3-2
Miedź II Legnica – Pniówek Pawłowice Śl.                  1-1
BKS Stal Bielsko-Biała – Falubaz Zielona Góra        6 maja, 17:00
Polonia Głubczyce – Gwarek Tarnowskie Góry       6 maja, 17:00
Skra Częstochowa – Piast Żmigród                                 5-0
Stilon Gorzów Wlkp. – Zagłębie II Lubin                      1-3
Unia Turza Śląska – Ślęza Wrocław                                 SKRA 6 maja, 17:00

Foto: www.facebook.com/SKRA.Czestochowa