SKUTECZNOŚĆ DO POPRAWY – RAPORT PO MECZU Z BIELAWIANKĄ

Drugi bezbramkowy remis w tym sezonie stał się faktem. Żmigrodzianie podzielili się punktami z Bielawianką Bielawa i tracą 6 punktów do liderującego Słowianina Wolibórz.

Okazji na zdobycie bramki nie brakowało i to po obu stronach, pomimo tego, że to Piast był widocznie lepszą drużyną i przez całe spotkanie kontrolował grę. Już 2 minuty po pierwszym gwizdku Michała Jankowiaka groźnie uderzył Tobiasz Jarczak, natomiast w 30. minucie meczu w świetnej sytuacji piłkę tuż nad poprzeczką posłał Adam Antochów. Goście odpowiedzieli m.in. uderzeniem Bartłomieja Cegiełki z rzutu wolnego, które obronił Piotr Zabielski. Tuż przed przerwą szansę na otwarcie wyniku miał Patryk Łukaszewski, lecz jego strzał głową nie znalazł drogi do bramki.

Po zmianie połów nasi zawodnicy nadal szukali zwycięskiej bramki. W 58. minucie świetną okazję miał Marcin Gołębiowski, lecz jego strzał zatrzymał będący tego dnia w dobrej dyspozycji Damian Wajda. Po stronie Bielawianki dawał się nam we znaki z kolei aktywny w ofensywie Mateusz Mojka. W doliczonym czasie gry podopieczni trenera Foltyna mieli 2 bardzo dobre okazje na zgarnięcie 3 punktów. Najpierw wykonując rzut wolny niewiele pomylił się Łukasz Sztylka, a w ostatniej akcji spotkania “piłkę meczową” na głowie miał Gołębiowski, lecz jego strzał o centymetry minął słupek bramki bielawian.

Przed nami wyjazd do Gaci, gdzie w najbliższą sobotę o godz. 16:00 zmierzymy się z miejscową Foto-Higieną.

Piast Żmigród – Bielawianka Bielawa 0:0

Żółte kartki: Jarczak, Zender – Paszkowski, Cegiełka, Mojka

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer, Żytko, Szymański, Maksymenko, Majbroda (82′ Juwa), Jarczak (65′ Sztylka), Antochów (56′ Sołtyński), Łukaszewski (77′ Bury), Dyr (56′ Zender), Gołębiowski

Rezerwowi: Korytkowski, Krawczyszyn, Sztylka, Sołtyński, Zender, Błoński, Bury, Juwa, Kupczyk

Widzów: 150

Skrót meczu:

Konferencja prasowa: