ŚLĘZA – PIAST: PORA NA REWANŻ

ŚLĘZA – PIAST: PORA NA REWANŻ

W środę Ślęzę i Piasta oglądaliśmy w zmaganiach pucharowych. Jutro natomiast obie drużyny zmierzą się ze sobą w 28. kolejce III ligi.

Pierwszą rundę starcia drużyn z Dolnego Śląska wygrała Ślęza. Wrocławianie pokonując Piasta 3:0 w Finale PP strefy wrocławskiej otworzyli sobie drogę do rozgrywek centralnych w następnym sezonie.

Jednak puchar pucharem, a liga ligą. Środowe spotkanie to już przeszłość i podopieczni trenera Marcina Foltyna nie zamierzają tego meczu długo rozpamiętywać. Bogatsi w pucharowe doświadczenia powalczymy na wrocławskich Kłokoczycach o dopisanie 3 punktów do ligowego dorobku.

Ślęza w tym roku tradycyjnie jest w czubie tabeli. Wrocławianie na ten moment zajmują pozycję wicelidera III ligi, jednak szanse na awans mają już tylko matematyczne. Ze stratą 12 oczek do prowadzącego Ruchu, podopieczni trenera Grzegorza Kowalskiego oglądają się raczej za siebie, gdyż kolejne w tabeli Polonia Bytom i Pniówek Pawłowice tracą do nich jedynie 1 punkt.

Tradycyjnie przechodzimy do przedstawienia najlepszych strzelców naszego najbliższego rywala, a tych w Ślęzie jest ogółem aż 14. My skupimy się na podium zaczynając od lidera – Piotra Stępnia z 12 trafieniami na koncie. Za nim plasuje się Robert Pisarczuk z 10 golami, a najlepszą trójkę kompletuje Mateusz Stempin, który jak dotąd 8- krotnie wpisywał się na listę strzelców.

W tym sezonie z żółto-czerwonymi mierzyliśmy się dwukrotnie (0:1 jesienią w lidze i 0:3 w pucharze). Mamy zatem nadzieję, że tym razem powiedzenie “do 3 razy sztuka” się sprawdzi i to MKS będzie schodził z boiska zwycięski, co zapewni choć chwilę wytchnienia i wyjście ze strefy spadkowej.

Początek spotkania jutro o godz. 14:00 w kompleksie piłkarskim Ślęzy na Kłokoczycach. Zmiany wyniku będziemy relacjonować na naszym profilu facebookowym.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *