SŁOWIANIN POKONANY

To było pasjonujące widowisko. Po meczu pełnym walki i boiskowych emocji zwyciężyliśmy z liderem rozgrywek – Słowianinem Wolibórz 2:0. Bramki dla Piasta zdobyli Szymon Sołtyński i Adrian Repski.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Mateusza Lombardo miała miejsce ważna uroczystość. Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski wręczył działaczom Piasta odznaki honorowe DZPN. Prezes Piasta Rafał Zagórski otrzymał odznakę złotą, natomiast członkowie zarządu Zbigniew Pogoda, Ryszard Płoskonka, Dominika Ulidowska i Tomasz Olejniczak oraz Robert Lewandowski – burmistrz Żmigrodu, otrzymali odznaki srebrne.

Skupmy się jednak na tym co działo się na boisku. Nasz zespół dobrze wszedł w mecz i realizował zadania taktyczne grając szczelnie w obronie i wyprowadzając groźne kontry. Wynik mógł otworzyć już w 18. minucie Błażej Chouwer, lecz nieczysto trafił w piłkę po dośrodkowaniu Ołeksandra Maksymenko. W 26. minucie spotkania przeprowadziliśmy zabójczą w skutkach kontrę. Marcin Gołębiowski “wypuścił” rozpędzonego Adriana Repskiego, a ten idealnie dośrodkował na nogę Szymona Sołtyńskiego, który strzałem od poprzeczki pokonał bramkarza gości.

Druga połowa jeszcze bardziej obfitowała w sytuacje bramkowe. Swoje okazje mieli Celuch, Sołtyński, Gorczyca, Shvets oraz uderzający z przewrotki Fatianov, ale za każdym razem piłka nie znalazła drogi do siatki. W ostatniej akcji meczu raz jeszcze jednak zawodnicy Marcina Foltyna przeprowadzili piorunujący kontratak. Kacper Oberc w tempo posłał podanie do wprowadzonego na boisko 3 minuty wcześniej Nikodema Błońskiego. Jego strzał co prawda obronił Gembara, ale piłka spadła pod nogi Adriana Repskiego, który wpakował piłkę do bramki i wprawił w euforię wszystkich kibiców na stadionie.

Nasi zawodnicy nie będą mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek. Już w środę 13 marca w zaległym meczu 17. kolejki zagramy na wyjeździe z Łużycami Lubań.

Piast Żmigród – Słowianin Wolibórz 2:0 (1:0)

Bramki: 26′ Sołtyński, 90’+5 Repski

Żółte kartki: Chouwer, Pytlik, Żytko – Barski, Gorczyca, Krakowski, Łazarowicz, Szuba

Skład Piasta: Matlak – Chouwer, Żytko, Ograbek, Maksymenko, Repski, Sołtyński (90’+2 Błoński), Pytlik (84′ Oberc), Łukaszewski (46′ Shvets), Majbroda, Gołębiowski (71′ Kotyla)

Rezerwowi: Koczorowski, Błoński, Filiński, Kotyla, Oberc, Osikiewicz, Pancerz, Pasichnyk, Shvets