SPARING Z BARYCZĄ W ZMIENIONYM TERMINIE

W sobotę (19 lutego) zmierzymy się w meczu kontrolnym z Baryczą Sułów. Spotkanie, które pierwotnie miało odbyć się dzień później w Środzie Śląskiej, zgodnie z ustaleniami sztabów szkoleniowych obu drużyn zostało przeniesione na treningowe boisko Piasta z naturalną nawierzchnią w Żmigródku. Początek meczu o godz. 12:00.

Nasz sobotni rywal rozegrał jak dotąd pięć sparingów. W trzech z nich podopieczni trenera Dominika Piotrowskiego tryumfowali, natomiast w pozostałych dwóch schodzili z boiska pokonani. Poniżej prezentujemy wyniki tych spotkań:

Barycz Sułów 6:2 Piast Kobylin

Barycz Sułów 5:0 Foto-Higiena Gać

Krobianka Krobia 3:0 Barycz Sułów

Błysk Kuźniczysko 3:1 Barycz Sułów

Orla Wąsosz 0:12 Barycz Sułów

Bez komentarza nie można pozostawić wygranej aż 5:0 z występującą w naszej lidze Foto-Higieną, lecz porażka z niżej notowanym Błyskiem Kuźniczysko pokazuje, że wyniki spotkań towarzyskich trzeba interpretować z rezerwą i znacznie lepszym wyznacznikiem formy jest to, jak zespół prezentuje się w lidze.

Zespół z Sułowa zajmuje po rundzie jesiennej 4. miejsce w tabeli grupy wschodniej IV ligi dolnośląskiej. Na dorobek 28 punktów złożyło się 9 wygranych, 1 remis i 6 porażek. Ostatnie spotkanie Piasta z Baryczą to mecz Pucharu Polski rozegrany 29 września. Górą byli wtedy żmigrodzianie pokonując Barycz na wyjeździe 2:1 po bramkach Kacpra Głowieńkowskiego i Marcina Gołębiowskiego.

Mecz z Baryczą będzie już 5. sparingiem tej zimy dla zawodników trenera Łukasza Surmy. Piast pokonał w nich Orlę Wąsosz (4:0) i Polonię Środa Wielkopolska (3:2), zremisował z Pogonią Nowe Skalmierzyce (3:3), natomiast przed tygodniem uległ Ślęzie Wrocław (0:1).

Piast Żmigród – Barycz Sułów

Sobota, 19 lutego / godz. 12:00 / boisko w Żmigródku