SPARINGI CZAS ZACZĄĆ

Przed nami seria sparingów, która ma na celu przygotowanie zespołu seniorów Piasta do nadchodzącej rundy wiosennej IV ligi dolnośląskiej. Podopieczni trenera Foltyna rozegrają łącznie 9 spotkań kontrolnych, a w pierwszym z nich już w tę sobotę podejmą u siebie Koronę Piaski.

Nasz sobotni rywal występuje w rozgrywkach IV ligi wielkopolskiej, do której awans wywalczył sobie w sezonie 2020/21. W ubiegłym sezonie Korona jako beniaminek zajęła w lidze 11. miejsce, a w obecnej kampanii po rundzie jesiennej plasuje się na 9. pozycji.

Zespół z Piasków ma za sobą bardzo udaną przygodę w minionej edycji Pucharu Polski na szczeblu województwa wielkopolskiego. Korona doszła w nim aż do samego finału, w którym musiała uznać wyższość Polonii Środa Wielkopolska. W obecnych rozgrywkach Pucharu Polski Korona czeka nadal na swój pierwszy mecz, gdzie zmierzy się z innym z naszych sparingpartnerów – Obrą Kościan.

Początek sparingu z Koroną Piaski w sobotę 28 stycznia o godz. 11:00 na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Żmigrodzie. Wstęp wolny!