SPONSORING PIŁKI NOŻNEJ STAŁ SIĘ KORZYSTNIEJSZY

Wraz z wprowadzeniem  w naszym kraju szeroko dyskutowanego programu “Polski Ład” dokonano długo oczekiwanej zmiany w rozliczaniu podatków przez przedsiębiorców wspierających działalność sportową. To świetna informacja dla naszych aktualnych sponsorów, jak i tych, którzy zdecydują się na wspieranie Piasta w najbliższej przyszłości, do czego szczerze zachęcamy.

Co te zmiany oznaczają w praktyce dla przedsiębiorców?

Przede wszystkim ulga jest skierowana do wszystkich przedsiębiorców płacących PIT na ogólnych zasadach według skali podatkowej lub według 19% stawki podatku liniowego, a także do podatników CIT. Bez znaczenia jest rozmiar prowadzonej działalności ani też jej forma. Z ulgi mogą skorzystać zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą jak również spółki.

Ulga stworzy możliwość odliczenia od podstawy obliczenia podatku 50% kosztów uzyskania przychodów poniesionych na działalność sportową. Oznacza to więc, że poza poniesionymi wydatkami, które w całości będą podlegały zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów, za sprawą nowej ulgi przedsiębiorca uzyska prawo do dodatkowej preferencji w podatku dochodowym poprzez odliczenie od podstawy obliczenia podatku połowy poniesionych kosztów. Zatem łącznie przedsiębiorcy będą mogli odliczyć 150 % kosztów.

Zgodnie z uchwalonymi zmianami koszty będą podlegały odliczeniu, jeżeli nie zostały podatnikowi zwrócone w jakiejkolwiek formie lub nie zostały odliczone od podstawy obliczenia podatku. Sama kwota odliczenia nie może zaś przekroczyć kwoty dochodu uzyskanego przez podatnika w roku podatkowym. Odliczenie będzie dokonywane w zeznaniu rocznym za rok podatkowy, w którym koszty zostały poniesione.

Zostań naszym partnerem i wspieraj lokalny sport! Jeszcze nigdy nie było to tak opłacalne!

źródło: prawosportowe.pl