SPRAWIEDLIWY REMIS W ŚWIDNICY

Podziałem punktów zakończył się mecz 13. kolejki IV ligi dolnośląskiej pomiędzy Polonią-Stalą Świdnica a Piastem Żmigród. Autorem trafienia dla żmigrodzian był niezatrzymujący się w tym sezonie Marcin Gołębiowski, a wyrównał w końcówce spotkania Adam Wojciechowski.

Starcie w Świdnicy rozpoczęło się lepiej dla Piasta. w 20. minucie meczu po rzucie wolnym dla Polonii, żmigrodzianie przeprowadzili sprawną kontrę, po której w polu karnym przy piłce znalazł się najlepszy strzelec Piasta w obecnych rozgrywkach – Marcin Gołębiowski. Po dośrodkowaniu z prawej flanki od Błażeja Chouwera, popularny “Gołąb” wygrał walkę o futbolówkę z obrońcą gospodarzy i wpakował ją z impetem do siatki. Po zdobytej bramce piłkarze trenera Marcina Foltyna zaczęli grać nieco bardziej defensywnie, czego odzwierciedleniem był brak dogodnych sytuacji na zdobycie bramki w kolejnych minutach. Do szatni schodziliśmy zatem z jednobramkową zaliczką.

W drugiej części spotkania nasza gra wyglądała już nieco gorzej i to Polonia była zespołem groźniejszym. Być może losy meczu potoczyłyby się inaczej, gdyby udało się wykorzystać sytuację, jaką stworzyliśmy sobie w 51. minucie meczu. Najpierw gospodarze zdołali zablokować uderzenie Gołębiowskiego, a kilka sekund później po strzale głową Szymona Sołtyńskiego, piłka o włos minęła się z bramką strzeżoną przez Bartłomieja Kota. Później w piłkę grali już głównie gospodarze, którzy stworzyli sobie kilka obiecujących sytuacji. Na bramkę Zabielskiego uderzali m.in. Moskwa, Orzechowski oraz Wojciechowski. Kiedy wydawało się już, że uda się do końca dowieźć skromną wygraną, to właśnie Wojciechowski wprawił świdnicką publiczność w euforię. Piłkę wrzuconą z autu w pole karne wybijał Patryk Szymański, lecz ta w podbramkowym zamieszaniu spadła pod nogi wspomnianego już 20-latka i za sprawą jego strzału znalazła się w siatce.

Wynik obserwując przebieg całego spotkania, można określić jako sprawiedliwy, choć “piłkę meczową” mieli jednak żmigrodzianie. W doliczonym czasie gry po strzale Tomasza Dyra i instynktownej interwencji Kota piłka odbiła się od poprzeczki, a dobitka Adama Antochowa została zablokowana ofiarną interwencją jednego z obrońców Polonii.

W tę sobotę czeka nas okazja do powrotu na zwycięską ścieżkę i to okazja nie byle jaka. W spotkaniu ze Słowianinem Wolibórz powalczymy o odzyskanie pozycji lidera ligowej tabeli. Już teraz zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców na ten mecz, który odbędzie się w sobotę, 12 listopada o godz. 13:00 na Stadionie Miejskim w Żmigrodzie.

Polonia-Stal Świdnica – Piast Żmigród 1:1 (0:1)

Bramki: 85′ Wojciechowski – 20′ Gołębiowski

Żółte kartki: Białasik, Traczyk, Wojciechowski – Chouwer, Majbroda, Olikiewicz

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer, Juwa, Żytko (25′ Łukaszewski), Maksymenko, Majbroda (70′ Mazurek), Sztylka, Szymański, Sołtyński (85′ Antochów), Dyr, Gołębiowski (77′ Olikiewicz)

Rezerwowi: Korytkowski, Antochów, Łukaszewski, Matysiak, Mazurek, Olikiewicz

[SKRÓT MECZU]