STARCIE Z NIEPOKONANYMI

To będzie najwyżej notowany jak dotąd rywal naszej drużyny w tym sezonie. Już w sobotę zmierzymy się na wyjeździe z Moto-Jelczem Oława w meczu 6. kolejki IV ligi dolnośląskiej.

Zespół trenera Zbigniewa Smółki jest na ten moment jedyną obok Słowianina Wolibórz niepokonaną drużyną w obecnym sezonie. Ekipa z Oławy poradziła sobie już z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych, Iskrą Księginice, KS-em Łomnica, Baryczą Sulów oraz BKS-em Bolesławiec. Z tych spotkań z pewnością na największą uwagę zasługuje wygrana 3:2 z Baryczą Sułów, w której znacznie pomogły 2 trafienia sprowadzonego do Oławy przed startem rozgrywek Łukasza Skolimowskiego – króla strzelców zeszłego sezonu w grupie zachodniej, który zdobył zawrotną liczbę aż 53 trafień w barwach Polonii Środa Śląska. W tym sezonie nie wygląda na to, aby snajper ten miał się zatrzymywać i z 6 trafieniami lideruje wśród strzelców bramek dla Moto-Jelcza:

  • Łukasz Skolimowski – 6 bramek
  • Waldemar Gancarczyk – 2 bramki
  • Janusz Gancarczyk – 2 bramki
  • Radosław Krzyśków – 2 bramki
  • Artur Łuczkiewicz – 1 bramka

 

W tym tygodniu oławianie poinformowali o bardzo interesującym transferze do swojego klubu. Dołączył do nich 23 letni Tamaz Babunadze – ofensywny piłkarz pochodzący z Gruzji, który zdążył już zadebiutować na boisku zanim został przedstawiony, a dokładnie w spotkaniu z BKS-em Bolesławiec. Wychowanek akademii Dynama Tibilisi rozegrał 2 spotkania dla Reprezentacji Gruzji U17, 1 spotkanie dla reprezentacji U18, gdzie strzelił jedną bramkę, 5 spotkań dla reprezentacji U19, gdzie również jednokrotnie wpisał się na listę strzelców, oraz 1 spotkanie w reprezentacji U20.

Z zespołem z Oławy w ubiegłych rozgrywkach mierzyliśmy się trzykrotnie. W meczach ligowych wygraliśmy u siebie 2:0 i zremisowaliśmy na wyjeździe 1:1, natomiast w meczu pucharowym rozegranym rownież w Oławie zwyciężyliśmy 2:1, sięgając po Puchar Polski okręgu wrocławskiego.

Mamy nadzieję, że i tym razem wrócimy z Oławy w dobrych humorach i popsujemy passę gospodarzy. Warto wspomnieć, że sobotnie spotkanie sędziować będzie ekstraklasowy sędzia Damian Sylwestrzak, który już po raz drugi w tym sezonie poprowadzi mecz z udziałem naszej drużyny. W pierwszym z nich pokonaliśmy Chrobrego II Głogów 4:0. Pierwszy gwizdek o godz. 16:00.

Moto-Jelcz Oława – Piast Żmigród

sobota, 9 września/ godz. 16:00 / Oława