STRZELINIANKA NA PIERWSZY OGIEŃ

W środę (27 września) o godz. 16:30 w Strzelinie meczem z tamtejszą Strzelinianką I zespół Piasta rozpocznie przygodę z Pucharem Polski w sezonie 2023/24. Przed tym spotkaniem sprawdziliśmy formę jutrzejszego rywala.

Jak już wspominaliśmy na naszym profilu facebookowym, dla obu klubów będzie to swoisty powrót do czasów rywalizacji o awans do IV ligi w sezonie 2009/10. W tamtej kampanii Piast zajął na koniec sezonu 2. miejsce ze stratą 3 punktów do Strzelinianki, co oznaczało, że obie drużyny wywalczyły awans. Później jednak drogi naszych klubów się rozeszły. Piast wywalczył awans do III ligi, natomiast Strzelinianka po 2 sezonach w IV lidze zaliczyła spadek. Po 7 sezonach w okręgówce przyszedł kolejny spadek, natomiast od sezonu 2018/19 klub ten balansuje na granicy klasy okręgowej i klasy “A” co roku zaliczając awans lub spadek. Sytuacja bardzo ciekawa nawet jak na realia niższych lig. W obecnym sezonie strzelinianie występują w klasie “A” i zajmują pozycję lidera. Bardzo możliwa jest zatem kontynuacja wspomnianego trendu. W 7 meczach pikarze trenera Krzysztofa Rogana zaliczyli 5 zwycięstw i 2 remisy, a ich bilans bramkowy to 36:7. Najpoważniejszym przeciwnikiem Strzelinianki w lidze zdaje się być Energetyk Siechnice, który legitymuje się identycznym dorobkiem punktowym.

Nasz jutrzejszy rywal ma już za sobą jedną rundę pucharowych zmagań. W poprzedniej serii meczów Strzelinianka pokonała 5:1 Rapid Domaniów, a bramki dla strzelinian zdobywali w tym spotkaniu Wiktor Więckowicz, Marcel Bąk, Piotr Koczur i dwukrotnie Maciej Nowak.

Ostatni raz mierzyliśmy się ze Strzelinianką w listopadzie 2011 roku w ramach IV ligi dolnośląskiej. W meczu rozegranym w Strzelinie padł bezbramkowy remis.

Strzelinianka z pewnością jest “w gazie”, co udowadnia chociażby niedawna wygrana ze spadkowiczem z IV ligi – Sokołem Marcinkowice. Do jutrzejszego starcia podejdziemy z szacunkiem do rywala, lecz nie wyobrażamy sobie innego scenariusza niż awans do kolejnej rundy.

Strzelinianka Strzelin – Piast Żmigród

środa, 27 września / godz. 19:00 / Strzelin