SUPER FINISZ MŁODZIKÓW I SKOK W TABELI

Młodziki Piasta Żmigród rozegrali ostatni mecz w tym sezonie we wrocławskiej Lidze Okręgowej. Podopieczni trenera Kamila Pilarskiego wygrali ze Śląskiem Wrocław dzięki czemu wskoczyli na 2 miejsce w tabeli!

Od początku mecz stał na dobrym poziomie, gdyż było dużo ciekawych akcji zarówno po stronie Piasta, jak i śląska. Pierwsza bramka wpadła w 20 minucie, kiedy po bardzo dobrym prostopadłym podaniu Nikodema Blońskiego w doskonałej sytuacji znalazł się Kacper Krawczyszyn, a ten płaskim strzałem pokonał wrocławskiego bramkarza. Radość żmigrodzian nie trwała długo, bo już w  kolejnej akcji  z gola cieszyli się przyjezdni. Następne minuty, to dalej obustronne akcje bramkowe . W 25 minucie Piast wyszedł ponownie na prowadzenie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Huberta Goryni po raz drugi do siatki Śląska trafił Kacper Krawczyszyn. Dwie  minuty później Piast po dobrej akcji Nikodema Błońskiego i wykończeniu Maksa Załanowskiego prowadził już 3:1. W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie, to zespół Śląska dominował na boisku i konstruował akcje pod bramka Piasta. W szeregi  gospodarzy wkradła się niedokładność.  Pomimo tego podopieczni trenera Kamila Pilarskiego  wyprowadzili jedną  kontrę,  która zakończyła sie bramką Jakuba Leszczyńskiego. Dzięki dobrej postawie dwóch bramkarzy Adama Błońskiego i Macieja Tomaszkiewicza Piast uchronił się od straty kolejnych bramek w tym meczu i spotkanie zakończyło sie zwycięstwem gospodarzy  4:1. Było to ostatnie spotkanie w lidze w tym sezonie.  Dzięki tej wygranej Piast z dorobkiem 32 punktów wskoczył na  2 miejsce w tabeli. Żmigrodzianie w sumie rozegrali 13 spotkań w których odnotowali 10 zwycięstw, 2 remisy i tylko raz przegrali. Było to ostatnie ligowe, a także ostatnie spotkanie w kategorii młodzików 11 zawodników takich jak : Kacper Krawczyszyn, Jakub Leszczyński , Maciej Tomaszkiewicz, Patryk Skierewski, Patryk Uruski, Krystian  Suwalski, Oskar  Pudłowski, Juliusz Brodala, Mak  Załanowski, Hubert Gorynia oraz Kacper Ziętek. Wszyscy przechodzą do trampkarzy. Teraz przed drużyną młodzików turniej piłkarski Tatry Cup w Zakopanem, który rozpocznie się 23 czerwca bieżącego roku. Warto dodać, że po wczorajszym  meczu odbyło się uroczyste zakończenie sezonu młodych zawodników Piasta wraz z rodzicami. Zakończenie rozpoczęło się od tradycyjnego meczu Rodzice kontra Dzieci. Młodzi adepci futbolu w tym roku nie byli łaskawi dla swoich rodziców oraz dziadków zwyciężając 3:0. Po meczu wszyscy wspólnie usiedli do stołu i w miłej atmosferze konsumowali rożnego rodzaju potrawy. – Chciałem podziękować wszystkim zawodnikom oraz rodzicom za te dwa sezony w młodzikach. Razem stworzyliśmy fajną atmosferę, a także drużynę, która pokazała, że potrafi grać w piłkę oraz to, że w każdym zawodniku drzemie spory potencjał. Serdecznie dziękuję! – wyznał szczęśliwy trener młodzików Piasta Kamil Pilarski.

Piast Żmigród – Śląsk Wrocław  4:1

Piast: Adam Błoński, Nikodem Błoński , Kacper Ziętek, Hubert Wojtkowiak, Piotr Puszko, Paweł Kwasigroch, Maks Załanowski, Jakub Leszczyński, Kacper Krawczyszyn.

Ponadto grali: Maciej Tomaszkiewicz, Jakub Tatarek, Oskar Pudlowski, Hubert Gorynia.