SZÓSTA Z RZĘDU WYGRANA MŁODZIKÓW W III WROCŁAWSKIEJ LIDZE OKRĘGOWEJ. IMPONUJĄCE LICZBY MACIEJA TARGONIEGO

Niedzielny (23 września) wyjazd do Wrocławia na mecz VI kolejki III Wrocławskiej Ligi Okręgowej okazał się nadspodziewanie łatwy dla naszych młodzików, którzy bardzo wysoko, bo aż 13-2 pokonali młodszą średnio niemal o rok drużynę FC III Academy. Zawody odbyły się na sztucznym boisku przy ul. Na Niskich Łąkach. Warunki do gry były niemal optymalne: równa jak stół płyta i sprzyjająca pogoda. Wygrana żmigrodzian ani przez moment nie podlegała dyskusji. Bogatym łupem bramkowym podzielili się: Maciej Targoni – strzelec 4 goli, po 3 celne trafienia zaliczyli Kamil Figura i Filip Żur, a po jednym golu wbili: Maciej Łukawy, Szymon Ostromecki i Julia Zimmer (drugie trafienie w obecnych rozgrywkach). Warto zwrócić uwagę na liczby wspomnianego Targoniego. 12-latek – strzelił najwięcej bramek, a ponadto miał udział przy kolejnych aż czterech golach dla Piasta. Osiągnięcie imponujące, ale Maćka stać na lepszą i przede wszystkim bardziej efektywną grę.

MECZOWA STATYSTYKA

FC WROCŁAW III ACADEMY

DZIAŁANIE

PIAST ŻMIGRÓD

2

GOLE

13

6

STRZAŁY W SUMIE

34

5

STRZAŁY CELNE

23

1

STRZAŁY NIECELNE

9

0

STRZAŁY ZABLOKOWANE

2

3

RZUTY ROŻNE

8

5

FAULE

1

1

SPALONE

2

14

AUTY

11

1

SYTUACJE

PODBRAMKOWE NIEWYKORZYSTANE

8

Na zdjęciu zawodnicy Piasta Żmigród, który wystąpili w meczu z FC Wrocław III Academy

Stoją od lewej, pierwszy skład: Kamil Figura, Maciej Targoni, Marek Mosiek, Sebastian Ulidowski, Dominik Mądry, Maciej Łukawy, Filip Cieśla, Filip Żur i Szymon Ostromecki. W klęku od lewej: Maciej Czamara, Piotr Gałek, Julia Zimmer, Tomasz Filiński i Daniel Strząbała.

FC Wrocław III ACADEMY (śr. wieku 10,75) –  PIAST Żmigród (śr. wieku 11,57) 2-4 (2-2)

 Skład Piasta: 1. Marek Mosiek (2006) – 6. Sebastian Ulidowski (2006), 2. Szymon Ostromecki (2006) – kapitan zespołu, 11. Filip Cieśla (2006), 16. Dominik Mądry (2006) – 7. Filip Żur (2007), 10. Maciej Łukawy (2006), 14. Kamil Figura (2007) – 4. Maciej Targoni (2006). Rezerwowi: 12. Daniel Strządała (2006) –  bramkarz, 3. Piotr Gałek (2006), 5. Julia Zimmer (2007), 8. Tomasz Filiński (2008) i 9. Maciej Czamara (2007).

Skład FC Wrocław III Academy: Sebastian Serafinowicz, Stanisław Śrutwa, Marcel Główka, Kamil Kasperda, Eryk Borkowski, Dawid Nowak, Patryk Wojsław, Tomasz Poddubik, Dominik Pobiega oraz Leon Relewicz, Igor Gaj, Marcel Potępa.

BRAMKI:

0-1 Maciej Targoni, asysta Kamil Figura, 4 min

0-2 Kamil Figura, asysta Maciej Targoni, asysta II stopnia Marek Mosiek, 11 min

0-3 Kamil Figura, asysta Maciej Łukawy, 12 min

0-4 Julia Zimmer, bez asysty, 21 min

0-5 Maciej Targoni, asysta Piotr Gałek, 27 min

0-6 Filip Żur, asysta Maciej Łukawy, 28 min

0-7 Kamil Figura, asysta Filip Żur, asysta II stopnia Maciej Targoni, 35 min

0-8 Maciej Targoni, asysta Maciej Łukawy, 38 min

0-9 Filip Żur, asysta Maciej Targoni, 43 min

1-9 Igor Gaj, 43 min

1-10 Maciej Targoni, asysta Filip Cieśla, 45 min

1-11 Filip Żur, asysta Szymon Ostromecki, 52 min

2-11 strzelcem gola był zawodnik z numerem 10, który nie był wpisany do protokołu, 52 min

2-12  Maciej Łukawy (rzut karny), asysta (faulowany) Kamil Figura, 57 min

2-13 Szymon Ostromecki, asysta Maciej Targoni, 59 min

Autorzy bramek dla Piasta, od lewej:

Kamil Figura, Maciej Targoni, Szymon Ostromecki, Maciej Łukawy, Julia Zimmer i Filip Żur

 

Wyniki VI kolejki:

FC Wrocław III AcademyPiast Żmigród 2-13

Olympic IV Wrocław – UKS SP Milicz 7-1

Tęcza Brzezia Łąka – Unia Wrocław 1-0

UKS AS MiliczPKS Łany 3-1

Po VI kolejkach (brakuje wszystkich wyników) na czele tabeli znajduje się drużyna Piasta Żmigród z kompletem 18 punktów. Miejsca kolejne zajmują Olympic IV Wrocław i Tęcza Brzezia Łąka.

Podsumowanie

Pamiętamy jak to było przed dwoma laty, w sezonie 2016/2017. Piast, najmłodszy i najsłabszy fizycznie zespół w ówczesnej lidze terenowej młodzików musiał stawiać czoła nie tylko swoim rówieśnikom, ale przede wszystkim przeciwnikom o rok, dwa lata i więcej starszym od siebie. Mieliśmy ciekawy skład – z 16 meczów aż 6 wygraliśmy i zanotowaliśmy 3 remisy. Piszemy o tym dlatego, że w tym sezonie to nasi chłopcy (oczywiście nie wszyscy) najczęściej są starsi i mocniejsi fizycznie. Dobre wyniki budują atmosferę, ale nie wyniki w tym wszystkim są najważniejsze. Ważne w jakim kierunku  ewaluuje zespół i jakie postępy czynią poszczególni zawodnicy. I tu dochodzimy do sedna sprawy. Powtórzymy, to co napisaliśmy po meczu z Olympicem Wrocław (19 września): „… Z bycia liderem należy się cieszyć, ale bez przesady. Dobrze, że nasi młodzi gracze – szczególni ci z kilkuletnim stażem treningowym – wiedzą, jak wiele im jeszcze brakuje do opanowania piłkarskiego abecadła.”

Na koniec września postawa młodzików Piasta napawa optymizmem, ale nie jest tak różowo, jak się wydaje. Kadra drużyny jest niezbyt liczna, a ponadto bardzo zróżnicowany jest poziom umiejętności poszczególnych graczy. Nie ma w tym nic dziwnego, niektórzy dopiero przed miesiącem rozpoczęli regularne treningi. Przy ewentualnych absencjach czołowych piłkarzy możemy przeżywać trudne chwile.

I jeszcze jedna sprawa. Na meczach zawsze są nasi najwierniejsi kibice. Głośno i kulturalnie zagrzewają swoich ulubieńców do gry. Dziś jeden z nich (kibiców), dziadek Kamila Figury, PAN RYSZARD NOWAK obchodził urodziny. Po zakończeniu meczu chłopcy odśpiewali jubilatowi STO LAT. Wszystkiego najlepszego PANIE RYSZARDZIE. Bądź zawsze z nami!