SZTAB SZKOLENIOWY SKOMPLETOWANY

Poznaliśmy szczegóły personalne dotyczące tego, jak będzie wyglądał sztab szkoleniowy Piasta do końca bieżącego sezonu. Najważniejszą informacją dla kibiców jest z pewnością powrót na ławkę trenerską rodowitego żmigrodzianina – Kamila Pilarskiego.

Wczoraj naszych kibiców zaskoczyła informacja o rozwiązaniu za porozumieniem stron kontraktów z trenerem Łukaszem Surmą oraz jego asystentem Pawłem Kaimem. Zarząd Piasta w trosce o jak najlepsze przygotowanie drużyny do sobotniego spotkania z Lechią Zielona Góra, niezwłocznie przystąpił do rozmów na temat kształtu nowego sztabu szkoleniowego Piasta. Poniżej przedstawiamy najważniejsze ustalenia:

Trenerem pierwszego zespołu do końca rundy wiosennej zostanie Mateusz Żytko. Dla posiadającego licencję trenerską UEFA A zawodnika nie będzie to nowość, gdyż pełnił on już tę funkcję pod koniec rundy jesiennej, kiedy to Piasta opuścił Kamil Socha. Pod jego wodzą żmigrodzianie m.in. pokonali u siebie Odrę Wodzisław. Zarówno włodarze MKS-u, jak i kibice mają nadzieję na przełożenie na drużynę doświadczenia, które Mateusz uzyskał na ekstraklasowych stadionach w swojej bogatej karierze.

Asystentem trenera pierwszego zespołu zostanie Kamil Pilarski. Dla rodowitego żmigrodzianina jest to powrót do korzeni, ponieważ pełnił tę funkcję w przeszłości zarówno u trenera Ediego Andradiny, jak i Kamila Sochy. 34-letni wychowanek Piasta w ostatnim czasie był pierwszym trenerem dwóch klubów z V Ligi Wielkopolskiej : Piasta Kobylin oraz Rawii Rawicz.

Niezmiennie trenerem bramkarzy Piasta pozostanie brat Kamila – Paweł Pilarski, który wzorowo pełni tę funkcję od lat. Pawła nie trzeba przedstawiać naszym kibicom. To z nim w bramce drużyna Piasta rozpoczęła drogę z ligi okręgowej na poziom makroregionalny, a nasz ówczesny golkiper miał w tym swój niemały udział.

Pozostaje nam nic innego jak życzyć całemu sztabowi szkoleniowemu powodzenia, a przede wszystkim jak najlepszych wyników. Trzymamy kciuki Panowie!