TATRY CUP 2017: RELACJA Z POBYTU MŁODZIKÓW PIASTA ŻMIGRÓD

W dniach od 23-29 czerwca bieżacego roku zespół młodzików Piasta Żmigród uczestniczył w turnieju miedzynarodowym “Tatry Cup” w Zakopanem. Co można napisać o samym turnieju? Turniej rozgrywany był w 7 kategoriach wiekowych, równoczesnie na 4 boiskach mecze swoje rozgrywały aż 123 zespoły! Cała organizacja turnieju zapewniona przez firmę “Almar Sport” stała na bardzo wysokim poziomie. Organizatorzy zapewnili godne warunki mieszkalne, a także świetne warunki infrastrukury sportowej. Nie obyło sie rownież bez atrakcji, jaką był Piknik Piłkarski którego gośćmi byli m.in. 70 krotny reprezentant Polski Piotr Świerczewski, a także Mistrz Świata w sztuczkach piłkarski Paweł Skóra. Poza tym każda ekipa korzystała z dobroci turystycznych i rekreacyjnych Zakopanego i okolic. Poziom sportowy stał na dobrym poziomie.W różnych kategoriach wiekowych swoich reprezentatnów miały m.in. zespoły ekstraklasowe takie jak Legia Warszawa, czy Sandecja Nowy Sącz, a także zespoły zagraniczne jak Uragan Iwano-Frankiwsk (seniorski mistrz Ukrainy w Futsalu) z którym rywalizowali także młodzi piłkarze ze Żmigrodu. Nasz zespół udał się na turniej rywalizować w kategori wiekowej U-14, czyli z chłopcami urodzonymi w roku 2003. Co ciekawe nasza drużyna składała się z zawodnikow z rocznika 2005 (sześciu) i 2004 (pięciu) i w ostatecznej klasyfikacji została sklasyfikowana na 6 pozycji!

Poniżej szczegółowe relacji z każdego dnia turnieju:

24.06 dzień pierwszy

Ekipa dotarła do Zakopanego w godzinach porannych i już o godz 7.00 chłopcy odpoczywali w swoich pokojach przed dniem przeznaczonym na regeneracje i zwiedzanie.W tym dniu nie rozgrywaliśmy spotkań, więc udaliśmy się na miejscowy Aquapark i tam relaksowaliśmy się w wodach termalnych. Po tych atrakcjach nadszedł czas na wspólną pizzę oraz lody,. a także zwiedzanie zakopiańskich Krupówek.

25.06 dzień drugi

Niedziela, to pierwszy dzień turniejowy który przynioósł nam same pozytywne wrażenia. W pierwszym meczu zremisowaliśmy z UKS Gmina Rozprza (woj. Łódzkie) 2:2. Obie bramki zdobył Kacper Krawczyszyn. W kolejnym meczu pokonaliśmy zespół GKS Morena Gdańsk (woj. Pomorskie) 1:0, a bramkę zwycięską zdobył Jakub Leszczyński. Ostatni meczem tego dnia był pojedynek ze Spójnią Zebrzydowice, który zakończyliśmy zwycięstwem 1:0. Bramkę zdobył Kacper Krawczyszyn. W godzinach popołudniowych udaliśmy się na kąpielisko na Polanie Szymoszkowej, gdzie korzystaliśmy z dobroci tego miejsca.

26.06 dzień trzeci

Granie rozpoczeliśmy od zwycięstwa z Iskrą Czułow(woj. Małopolskie) 3:0. Dwie bramki strzelił Kacper Krawczyszyn, a jedno trafienie zaliczył Maks Załanowski. Następnie spotkały nas dwie porażki kolejno z Pgonią Mogilno (woj. Kuj-pom) 0:3 oraz z Grunwaldem Ruda Śląska (woj. Śląskie) 0:2. Na koniec tego dnia pokonaliśmy Orlika Przemyśl (wpoj. Podkarpackie) 4:0. Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Maks Załanowski i jedną Kacper Krawczyszyn. Po południu czas spędziliśmy na odpoczynku oraz zwiedzaniu Zakopanego.

27.06 dzień czwarty

W tym dniu rozgrywaliśmy dwa ostatnie mecze grupowe i tak w pierwszym wygraliśmy z Orłem Siemiatycze 2:1 (woj. Podlaskie). Następnie przegraliśmy 1:2 ze Spartą Kazimierza Wielka (woj. Świętokrzyskie), a honorowego gola strzelił bramka Kacper Krawczyszyn.Wyniki uzyskane w fazie grupowej dały nam awans z 4 miejsca do fazy finałowej . Łącznie w meczach grupowych zdobyliśmy 16 punktów. Po zakończeniu meczów grupowych na chłopaków czekały atrakcje, które były dostępne podczas Pikniku Piłkarskiego (m.in. piłkarzyki małe i duże, przeciąganie liny, rodeo w kształcie piłki, strzelanie piłką na celność itp.).

28.06 dzień piąty

Ostatni dzień turnieju rozpoczeliśmy od rywalizacji z zespołem z Ukrainy Uragan Iwano-Frankiwsk. Nikestety mecz ten przegraliśmy 1:4. Porażka dawała nam możliowść gry o miejsca 5-8 i tak w meczu o możliwość gry o 5 miejsce wygraliśmy z grupowym rywalem Pogonią Mogilno 2:0 po golach Kacpra Krawczyszyna i Maksa Załanowskiego. W meczu o 5 miejsce niestety przegraliśmy z Sokołem Nisko (woj. Podkarpackie) 0:2 i turniej ostatecznie skończyliśmy na miejscu 6, a patrząc na kategorie wiekowe w jakiej graliśmy, uzyskany rezultat końcowy jest przyzwoitym wynikiem.

29.06 dzien szósty

W ostatni dzień pobytu w Zakopanem udaliśmy się na zwiedzanie Zakopanego. Wjechaliśmy na Gubałówkę, a także na skocznie narciarską Wielką Krokiew. Drużyna miala okazje także zjeść wspólną pizzę, której sponsorem tak samo jak w przypadku wyjscia do Aquaparku był Pan Paweł Pudłowski i za ten gest cała drużyna erdecznie Dziękuje!!!

Klasyfikacja końcowa Turnieju:
1.Uragan Iwano-Frankiwsk
2.AStoria Szczerców
3.Sparta Kazimierza Wielka
4.Piast Strzelce Opolskie
5.Sokół Nisko
6.MKS Piast Żmigród
7.Pogoń Mogilno
8.UKS Gmina Rozprza

Kolejne zespoły, które zajmowały dalsze miejsca w swoich grupach rywalizowały w Pucharze Kasprowego (miejsca 5-8 w grupach) i w Pucharze Giewontu (miejsca 9-10). Łacznie w naszej kategori wiekowej brało udział 20 zespołow z całej Polski, a także jedne zespół z Ukrainy.

Kadra Piasta na turniej Tatry Cup 2017:

Adam Błoński, Nikodem Błoński, Kacper Krawczyszyn, Maksywilian Załanowski, Oskar Pudłowski, Jakub Leszczyński, Piotr Puszko, Jakub Tatarek, Kacper Ziętek, Hubert Wojtkowiak, Paweł Kwasigroch.

Podsumowanie:

– Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy uczestniczyć w tak dobrze zorganizowanym turnieju. Grając w starszej kategorii wiekowej młodzi piłkarze Piasta zdobyli nieocenione doświadczenie, które przyda się w nowym sezonie, który już będzie rozgrywany w kategorii trampkarz. Podziękowania należą się rodzicom oraz Prezesowi Piasta Rafałowi Zagórskiemu, którzy wykazali chęć rozwoju swoich pociech. Wielkie słowa podziękowania trzeba skierować w kierunku Pana Pawła Pudłowskiego (Tato Oskara), który dzięki przekazanym funduszom umilił czas chłopaków w Zakopanem. Teraz przed drużyną miesiąc przerwy w treningach i czas na zasłużony odpoczynek – powiedział trener żmigrodzian Kamil Pilarski.